Na czym polega fenomen marki Xiaomi?

Historia marki Xiaomi sięga 2010 roku, ale w Polsce modele tej marki pojawiły się dopiero w 2016 roku. W ciągu zaledwie kilku lat produkty chińskiego producenta stały się jednymi z najczęściej wybieranych smartfonów na polskim rynku. Jakie czynniki przyczyniły się do popularności tej marki? Sprawdź, co sprawia, że klienci tak chętnie wybierają urządzenia Xiaomi!

Tani smartfon, na który wszyscy czekali

O produktach Xiaomi na polskim rynku słychać było jeszcze przed ich oficjalną dystrybucją. Przed 2016 rokiem marka cieszyła się uznaniem w wielu krajach, a Polacy niestety mogli kupować smartfony Xiaomi tylko za pośrednictwem chińskich dostawców. Takie modele nie oferowały polskiej wersji językowej ani możliwości oddania telefonu na gwarancje na terenie kraju. Od 2016 roku klienci bez przeszkód mogą użytkować telefony marki Xiaomi z polskojęzycznym wsparciem. Problemu nie stanowi już ewentualna awaria, bowiem fani smartfonów chińskiego producenta mogą korzystać z szerokiego asortymentu części zamiennych od GSMOK (https://gsmok.pl/). Niska cena telefonów oraz części zamiennych wynika z niskiej marży, sam prezes Lei Jun potwierdził, że cenę telefonu determinują głównie koszty podzespołów, a sama marża kształtuje się na poziomie kilku procent.

To, co wyróżnia strategię biznesową Xiaomi to również częstotliwość wprowadzania na rynek nowych modeli. Jest ona niższa niż u konkurencji, dzięki czemu ich cena może być kilkukrotnie obniżana. Ponadto, smartfony Xiaomi projektowane są w oparciu o podobne podzespoły, dzięki czemu zakup części zamiennych, takich jak wyświetlacz z panelem dotykowym do Redmi Note 7 jest wyjątkowo korzystny cenowo (https://gsmok.pl/wyswietlacz-lcd-panel-dotykowy-komplet-xiaomi-redmi-note-7-czarny-a83672). Producent dba o swoich klientów, dając im możliwość niskokosztowej naprawy urządzenia, dzięki czemu buduje wizerunek odpowiedzialnej, przyjaznej marki.

Xiaomi to nie tylko telefony

Xiaomi wie, jak istotne w osiągnięciu sukcesu jest kreowanie świadomości marki wśród klientów. Oprócz popularnych modeli smartfonów, do których świetnej jakości podzespoły zamienne znajdziesz tutaj: https://gsmok.pl/wyswietlacze-xiaomi-redmi-note-8-pro-m2623-c106, producent ma w swoim portfelu produktowym kilka innych propozycji. Na fali popularności są smartwatchy, więc Xiaomi wypuściło SmartBand, czyli wielofunkcyjną, inteligentną opaskę, która stała się hitem wśród prezentów dla bliskich.

Swoją pozycję producenta elektroniki, który łączy wysoką jakość, zadowalające parametry użytkowe i niską cenę, Xiaomi umocniło również, wypuszczając na rynek swoją wersję hulajnogi elektrycznej. Tak holistyczna, nastawiona na klienta działalność sprawia, że produkty marki Xiaomi cieszą się ogromną popularnością.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.