Gra Miejska upamiętniająca Witolda Pileckiego

W dniu 31 maja br. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie upamiętniono postać Witolda Pileckiego. 

To już tradycja szkoły, by każdego roku poświęcić uwagę bohaterowi, który czynem potwierdził swą wielką miłość do ojczyzny.W tym roku uroczystość zmieniła formułę z konkursu wiedzy o rotmistrzu Witoldzie Pileckim na grę miejską. Do udziału we wspólnej zabawie Zespół Szkół Ekonomicznych zaprosił uczniów szkół podstawowych z całego regionu. Do rywalizacji zgłosiło się siedem drużyn. Zabawa rozpoczęła się na terenie szkoły. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji poświęconej rotmistrzowi, wygłoszonej przez Marzennę Szymańską – pracownicę Instytutu Pileckiego. Następnie zawodnicy otrzymali pakiety startowe, mapę i wyruszyli do Parku im. Powstańców Wielkopolskich. Cała grupa przeprowadzona została do punktu gry przez konie ze stajni Bursztynowy Zwierzyniec. Ostatnie – finałowe zadanie zrealizowano na terenie szkoły. Na zakończenie uczniowie uczestniczący w grze miejskiej otrzymali upominki. Organizacją gry miejskiej zajęli się: Dominika Sobczyk – uczennica Ekonomika i stażystka Instytutu Pileckiego, dyrektor Piotr Karliński oraz nauczycielki Anita Błąkała i Katarzyna Grzegorczyk.

Patronat nad imprezą po raz kolejny objęli: Instytut Pileckiego, Starosta Śremski, Burmistrz Śremu, Dowódca 6 Batalionu Chemicznego Sił Powietrznych oraz Komitet budowy Pomnika Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.