|

Dni Puszczykowa 2022: Żuki, Małgorzata Ostrowska, Krambabula, IRA [ZAPROSZENIE]

Przed nami kolejne koncerty tym razem w ramach Dni Puszczykowa, które odbędą się w dniach 10/11 czerwca na terenie sportowo-rekreacyjnym (ul. Kościelna 7), gdzie będziemy mogli posłuchać legendy polskiego rocka.

Na dobry początek piątkowego (10 czerwca) koncertowania od godziny 17:30 na scenie pojawi się młody zespół z Poznania D’Generacja. Później przyjdzie czas na wielkie emocje związane z zespołem:

18:30 Żuki

Od początku lat osiemdziesiątych w tym samym składzie: Piotr Andrzejewski (gitara, wokal), Adam Staniszewski (gitara, wokal), Marek Posieczek (gitara basowa, wokal), Jerzy Bołka (perkusja), popularyzują największe przeboje Rock`a lat 60 i 70. Głównie utwory The Beatles, której nazwę przejęli
w języku polskim oraz innych gwiazd tego okresu: Led Zeppelin, Free, Krzysztofa Klenczona, a także autorskie utwory.

Podróżują ze swoją muzyką praktycznie po całym świecie, gdyż ich produkcja doskonale sprawdza się w każdych warunkach, od imprez studenckich, klubowych, bali, programów telewizyjnych
i radiowych, po koncerty estradowe oraz wielkie trasy koncertowe i promocyjne produktów adresowanych do szerokiego spektrum wiekowego.

21:00 Małgorzata Ostrowska

Po nieudanej próbie dostania się na wydział biologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu Małgorzata ląduje w Studio Sztuki Estradowej przy Estradzie Poznańskiej kierowanym przez Krzysztofa Powalisza. Tam poznaje Wandę Kwietniewską i Grzegorza Stróżniaka, z którymi m.in. tworzą Vist szkolną grupę wokalną.

Trwają poszukiwania muzyczne, eksperymenty z własną twórczością, próby określenia wspólnego dla wszystkich stylu muzycznego. W Estradzie Poznańskiej pojawia się Piotr Niewiarowski. W wyniku tego spotkania i kilku sprzyjających okoliczności powstaje zespół Lombard.

Grupa zadebiutowała na antenie radiowej (w „Lecie z Radiem”) i telewizyjnej (w programie „Magazyn Pana Manna”) utworem “Bez zysków, bez strat”, a powodzenie utworu pozwoliło już w październiku 1981 roku wyruszyć na pierwszą, cieszącą się ogromnym zainteresowaniem publiczności trasę koncertową (w międzyczasie gitarzystą zespołu został Piotr Zander).

Jesienią 1982 roku odeszła Wanda Kwietniewska co spowodowało, że wizerunkiem grupy stała się Małgorzata Ostrowska. Jeszcze w tym samym roku nagrana została płyta Live, najważniejsza pozycja fonograficzna w dorobku grupy. Album podbił jeszcze i tak już wysoka pozycję zespołu na polskim rynku rockowym, a ugruntowaniem popularności okazał się sukces na festiwalu w Opolu w 1983 roku, gdzie największe laury zdobył wykonywany przez Małgorzatę Ostrowską z Lombardem utwór Szklana pogoda, który wszedł do kanonu polskiego rocka.

Pierwsze działania solowe rozpoczyna Małgorzata Ostrowska koncertując (m.in. Na festiwalu „Jazz jamboree”) i nagrywając płytę z zespołem Basspace, grając w filmie Podróże Pana Kleksa, a w styczniu 1986 roku biorąc udział w spektakularnej wyprawie gwiazd polskiej estrady (obok Maryli Rodowicz, Czesława Niemena, Andrzeja Rosiewicza i Michała Urbaniaka) na koncert „New York’s Polish Extravaganza”.

W 1996 roku, po kilkuletniej przerwie Małgorzata Ostrowska postanowiła powrócić na scenę, poświęcając się karierze solowej.

Podczas Festiwalu w Sopocie w sierpniu 1999 roku, Małgorzata wystąpiła z recitalem, podczas którego otrzymała nagrodę „Bursztynowego Słowika” za całokształt działalności.

 

Sobotnie (11 czerwca) świętowanie upłynie pod znakiem występów dzieci i młodzieży, by następnie na scenie pojawiły się zespoły:

19:30 Krambabula

Folkowo-rockowy zespół z Poznania, założony w grudniu 2014 roku przez Piotra Czuchtę. Sobie znanymi metodami skompletował 7 osób, zbierając poza rockowymi instrumentami saksofon, trąbkę i akordeon. W ten sposób powstał zespół łączący kultury: łemkowską, ukraińską i polską oraz ich zanikające ludowe melodie. Dawne pieśni otrzymały nowy rockowy charakter.

Na tę chwilę zespół ma na swoim koncie płytę wydaną nakładem Lou&Rocked Boys. We wspomnianym wydawnictwie swoje krążki publikowały takie zespoły jak Enej, Kamil Bednarek, Farben Lehre, czy Haydamaky. Premiera albumu „Krambabula” odbyła się 5 sierpnia 2017 r., podczas koncertu zespołu na 23 Przystanku Woodstock. Aktualnie powadzone są prace nad drugim albumem.

21:00 IRA

Zespół rockowy założony w 1987 w Radomiu przez gitarzystę Kubę Płucisza. 12 płyt studyjnych, niezliczona ilość przebojów, tysiące koncertów to najkrótsze podsumowanie 35-letniej działaności Zespołu. Niezmienna od lat charyzma i energia koncertowa stawia IRĘ w czołówce najbardziej lubianych polskich zespołów.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.