Wybór nagrobka – na co zwrócić uwagę?

W życiu każdego z nas przyjdzie czas, gdy będziemy mieli styczność z branżą pogrzebową. Jednym z podstawowych elementów pochówku jest wybór odpowiedniej płyty nagrobnej. Na co należy zwrócić uwagę w tej sytuacji?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • co oferuje zakład kamieniarski
  • jakie są najpopularniejsze materiały i wzory nagrobków
  • jak znaleźć producenta nagrobków na terenie Poznania

Zakład kamieniarski – zakres usług

Produkcją nagrobków zajmuje się zakład kamieniarski. W zakres usług zakładów kamieniarskich wchodzi wykuwanie nagrobków i pomników cmentarnych, oraz ich montaż i transport. Wiele zakładów kamieniarskich oferuje dostawę swoich produktów na terenie całej Polski. Zakłady kamieniarskie wykonują zarówno nagrobki pojedyncze, jak i nagrobki podwójne, czy tez rodzinne. Usługi kamieniarskie obejmują również akcesoria nagrobkowe.

Najpopularniejsze wzory nagrobków

Najpopularniejsze w ostatnich latach projekty nagrobków charakteryzują się różnorodnością form i stylów. Skończyła się już moda na nagrobki przesadnie ozdobne. Częściej wybierane są proste formy – zarówno wzory tradycyjne, jak i nowoczesne – w kwestii stylistyki jak i używanych materiałów.

Ponownie coraz bardziej modne stają się proste płyty nagrobne z płaskorzeźbą lub klasyczną figurą. Popularne są nagrobki niezbyt skomplikowane, ale eleganckie. Z kolei wśród nagrobków o nowoczesnych projektach wykorzystuje się proste kształty geometryczne, dające duże możliwości. Popularność zdobywają  również płyty o brzegach stylizowanych na nieobrobiony kamień, czy pęknięcia, oraz nagrobki postarzane.

Osoby zamawiające dzisiaj nagrobek coraz częściej decydują się na indywidualne projekty. Każdy producent nagrobków ma w swojej ofercie kilkaset wzorów i każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Nagrobki granitowe – elegancja i wytrzymałość

Od wielu lat najpopularniejszym materiałem na nagrobki jest granit. Charakteryzuje się bardzo dużymi walorami estetycznymi, oraz odporności na warunki atmosferyczne. Najczęściej używa się czarnego granitu, często z dodatkiem szkła.

Innymi popularnymi materiałami jest konglomerat kwarcowy (tani i wytrzymały), piaskowiec, czy marmur.  Niezależnie od wybranego materiału nagrobki mogą być wyposażone również w ozdoby z kutej stali i topionego szkła.

Nagrobki Poznań – jak znaleźć najlepszą ofertę?

Jeżeli szukamy producenta nagrobków granitowych w mieście Poznań, wystarczy wpisać frazę “nagrobki Poznań” w wyszukiwarkę internetową. Naszym oczom ukarze się lista zakładów kamieniarskich na terenie Poznania i okolic (na przykład http://www.nagrobki-wicherek.pl/). Większość z nich na swojej stronie ma bogate galerie swoich produktów, a ich wizytówki są bogate w opinie od innych użytkowników.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.