Śrem był gospodarzem triathlonu dla dorosłych oraz duathlonu dla dzieci

W niedzielę 22 maja 2022 roku Śrem był gospodarzem triathlonu dla dorosłych na dwóch systansach oraz duathlonu dla dzieci. Organizację triathlonu w Śremie współfinansowała gmina Śrem. 

Zawodnicy wystartowali w Śremie po przerwie 2 lat z powodu pandemii.  Łącznie w zawodach wzięło prawie 500 osób – 350 dorosłych i ponad 100 dzieci.

Na dystansie 1/8IM p

ierwszy na mecie z czasem 59 min 42 sekundy zameldował się Wiktor Eliasz. Niecałą minutę za nim dotarł Karol Janicki, trzeci był Dominik Dańkowski.

Wśród pań królowała najbardziej utytułowana triathlonistka w Polsce – Mistrzyni Świata Agnieszka Jerzyk. Druga była Natalia Krawczyk, brąz trafił do Matyldy Wojakiewicz.

Na uznanie zasługują wspaniali Wolontariusze ze Śremu – uczniowie Szkół Podstawowych nr 2, 4 i 6. Nieschodzący z ich twarzy uśmiech oraz zaangażowanie i pomoc zapadnie długo w pamięć zawodnikom, mieszkańcom i organizatorom zawodów.

Równolegle organizowano zawody dla dzieci Greatkids Śrem Duathlon. W zawodach uczestniczyły udział dzieci od 1 do 15 roku życia w 7 kategoriach wiekowych. 

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.