Rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zostaniesz weganinem

Zainteresowanie całkowicie wolną od zwierząt dietą jest ogromne. Ale zanim zdecydujesz się na życie bez jajek i nabiału, powinieneś wiedzieć, w co się pakujesz. Oto lista rzeczy, których należy się spodziewać, trzymając się planu diety wegańskiej.

Potrzebny będzie suplement B12

Witamina B12 występuje naturalnie tylko w pokarmach pochodzenia zwierzęcego. Przejście na dietę wegańską oznacza całkowity brak spożywania produktów pochodzenia zwierzęcego, dlatego warto zaopatrzyć się w różne produkty spożywcze wzbogacone w witaminę B12, a także w suplement B12. B12 jest niezbędną witaminą; utrzymuje w zdrowiu komórki nerwowe i krwionośne organizmu oraz pomaga w tworzeniu DNA. Jej niedobór może prowadzić do zmęczenia, osłabienia, zaparć, utraty apetytu, spadku wagi (tego złego rodzaju), problemów nerwowych i depresji. Ciekawą propozycje kateringu dietetycznego znajdziesz https://www.ogloszenia24m.pl/oferty/catering/

Będziesz musiał znaleźć nowe źródła białka

Każdy posiłek powinien zawierać białko. Białka są budulcem życia; rozkładają się na aminokwasy, które wspomagają wzrost i naprawę komórek. Instytut Medycyny zaleca, aby dorośli spożywali co najmniej 0,8 grama białka dziennie na każdy kilogram masy ciała – czyli około 54 gramy dla 150-kilogramowej kobiety. Najlepsze źródła białka wegańskiego to naturalna soja, soczewica i fasola.

Przygotuj się do czytania etykiet żywności

Jeśli poważnie myślisz o zostaniu weganinem, sprawdzanie etykiet żywności i weryfikowanie składników jest koniecznością. Kazeina i serwatka, które pochodzą z mleka, są obecne w wielu batonach zbożowych, chlebach i granolach, podczas gdy żelatyna i łój pochodzą z mięsa. Do tego dochodzi Naturalna Czerwień 4 (znana również jako karmin, koszenila lub ekstrakt koszenili), która jest barwnikiem spożywczym uzyskiwanym z wysuszonych ciał samic chrząszcza.

Nie będziesz musiał rezygnować z ulubionych restauracji

Weganizm staje się coraz bardziej popularny, podobnie jak wegańskie opcje w menu restauracji. Mądra rada: Nawet jeśli wybrany przez ciebie produkt wygląda na wegański, powiedz kelnerowi o swoim zastrzeżeniu dietetycznym, aby upewnić się, że do przygotowania posiłku nie użyto produktów pochodzenia zwierzęcego (np. ukrytego masła lub bulionu z kurczaka). Dużo więcej odnośnie diet znajdziesz na ogloszenia24m.pl/

Nie musisz od razu przechodzić na weganizm

Nie obudzisz się pewnego ranka w magiczny sposób weganinem. To wymaga pracy, więc powinno też zająć trochę czasu. Zacznij od dodania do swojej diety większej ilości pokarmów roślinnych i jednoczesnego ograniczenia produktów pochodzenia zwierzęcego, zwłaszcza tych nieekologicznych, a co ważniejsze – przetworzonych i rafinowanych.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.