Łukasz Kubzdyl nowym trenerem Warty Śrem

Łukasz Kubzdyl nowym trenerem Warty Śrem

Wiemy już kto zastąpi trenera Huberta Sciaka i poprowadzi zespół Warty. Wybór Zarządu Warty Śrem padł na Łukasza Kubzdyla.

Łukasz Kubzdyl to 38-letni trener posiadający licencję UEFA A, który przez ostatnie 4,5 roku z powodzeniem pracował w Piaście Kobylnica. Wprowadził zespół z klasy okręgowej do V ligi, gdzie zespół zajął trzecie miejsce. Wcześniej przez półtora sezonu prowadził czwartoligowy Huragan Pobiedziska.

Jako piłkarze występował m.in. w Turze Turek, który grał na poziomie III ligi. Grę w piłkę rozpoczynał od dziecka w Unii Swarzędz. Potem były Maczki Poznań skąd jako 17-latek trafił do zespołów juniorskich Warty Poznań. Ocierał się o kadrę pierwszego zespołu. Zanotował występy w seniorskiej drużynie w Pucharze Polski. Ostatecznie grał w Turze Turek, potem Wełnie Rogoźno (IV liga) i w Unii Swarzędz, z którą wywalczył awans do III ligi. Potem był TPS Winogrady, a jako zawodnik przygodę z piłką zakończył w roli grającego trenera w GKS Golęczewo (A klasa).
Przeciwko Warcie Śrem mierzył się wraz ze swoim Piastem w meczach sparingowych.

– W „okręgówce” śremski zespół prezentował naprawdę fajny, ofensywny futbol – mówi trener Łukasz Kubzdyl. – Z naszych wzajemnych sparingów pamiętam też, że poza tym, że dużo strzelał, to sporo też tracił. Od tego będę chciał zacząć, aby ta obrona była szczelna, bo budowa zespołu to długofalowy proces, który trzeba zacząć od defensywy – dodał.

Przypomnijmy, że ostatni sparing Warty z Piastem przed inauguracją rundy rewanżowej V ligi zakończył się klęską 3:10. Wówczas trenerem drużyny z Kobylnicy był już Tomasz Dłużyk, który zastąpił Łukasza Kubzdyla.

Nowy trener Warty poprowadził poniedziałkowe zajęcia. Na inaugurację czeka go arcytrudne zadanie, bowiem do Śremu przyjedzie Polonia Leszno, która prowadzi w tabeli i walczy o IV ligę.
– Myślę, że trener Kubzdyl obejmuje zespół w dobrym czasie. Drużyna nie gra o najwyższe cele, ma też pewne utrzymanie, a więc jest ten komfort, że może poznawać zawodników i budować sobie zespół na spokojnie – mówi prezes Dominik Sworowski. – Zostały cztery kolejki i myślę, że po tym czasie trener będzie już o wiele mądrzejszy i będzie mógł spokojnie tworzyć sobie kadrę na nowy sezon – dodał.

Materiał dzięki uprzejmości Śremskiego Klubu Sportowego Warta

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.