Funkcjonariusze zatrzymali 22 – latka, który przechowywał nielegalny towar

Policjanci z Wydziału Kryminalnego namierzyli na terenie Śremu sklep, w którym znaleźli wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli 5 600 sztuk papierosów różnych marek oraz bez nazwy, a także 23 worki strunowe z tytoniem. Ponadto zatrzymali 22 – latka, który przechowywał ten nielegalny towar i naraził Skarb Państwa na straty.

11 maja br. śremscy kryminalni w sklepie znajdującym się na terenie Śremu znaleźli wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli dokładnie 5 600 sztuk papierosów różnych marek oraz bez nazwy, a także 23 worki strunowe z tytoniem.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 22 – latka z powiatu średzkiego, który usłyszał zarzut związany z przechowywaniem, sprowadzonych do naszego kraju, wyrobów akcyzowych. Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą obliczyli, że mężczyzna naraził Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w wysokości prawie 16 tysięcy złotych.

Zgodnie z Kodeksem karnym skarbowym podejrzanemu grozi kara grzywny albo kara pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.