|

Dni Leszna 2022: Festyn rodzinny, lokalne zespoły, Kabaret Dziura, Andrzej Grabowski, Kabaret K2 [ZAPROSZENIE]

Po koncertowym początku na stadionie, sobotnie i niedzielne świętowanie w ramach Dni Leszna odbędzie się w Parku im. Leszczyńskich Satyryków gdzie czeka wiele atrakcji.

SOBOTA, 28 MAJA:

GODZ. 15:00 Sobota podczas Dni Leszna upłynie pod znakiem występów leszczyńskich grup i zespołów. To już swego rodzaju tradycja, że podczas święta miasta dajemy możliwość zaprezentowania się wokalistom, tancerzom oraz innego rodzaju artystom. Ten dzień będzie miał formę festynu rodzinnego, który zorganizowany zostanie w Parku im. Leszczyńskich Satyryków przy Teatrze Miejskim. Nie zabraknie także czegoś dla podniebienia.

NIEDZIELA, 29 MAJA:

Orkiestra Dęta Miasta Leszna- godz. 16:00

Powstała w styczniu 1994 roku z inicjatywy władz Miasta Leszna, natomiast zainaugurowała swoją działalność uświetniając obchody Święta Konstytucji 3 maja. Do dnia dzisiejszego dyrygentem orkiestry jest Zbigniew Śliwa. Głównym celem jej działalności jest uświetnianie uroczystości i świąt państwowych, jak również propagowanie kultury muzycznej w Lesznie i regionie. W swoim repertuarze posiada marsze pochodowo – paradne, muzykę kościelną, filmową, musicalową, jazzową i rozrywkową. W 2019 roku podczas Dni Leszna Orkiestra Dęta Miasta Leszna obchodziła 25- lecie działalności. Z tej okazji odbył się specjalny koncert w Miejskim Ośrodku Kultury. Również i tym razem muzycy leszczyńskiej orkiestry przygotują coś wyjątkowego dla mieszkańców Leszna.

Ladies’ Trio – godz. 17:30

lwowski zespół wokalny złożony z trzech wokalistek : Marianny Bratasz, Ivanki Saviuk oraz Kristiny Dutczak. Śpiewają w stylu jazzu, neo-folku, popu, swingu, retro jazzu. Swoją karierę rozpoczęły w 2015 roku, kiedy to założyciel zespołu Ljubow Fitio nadał mu nazwę “Extreme House”. Zespół wraz z dalszym rozwojem zmienił nazwę na obecną. Do momentu, kiedy sytuacja na Ukrainie była stabilna, dziewczyny intensywnie koncertowały zarówno w kraju, jak i za granicą oraz pracowały nad nowym repertuarem. Od wybuchu wojny, kiedy szukały schronienia w Lesznie, musiały zrezygnować z wielu projektów. Starając się pomóc swoim ukraińskim rodakom, którzy również przybyli do Leszna, postanowiły wraz z Fundacją Leszno dla Ukrainy zagrać koncert charytatywny. Dzięki zaangażowaniu Taste the Music, Lions Club Leszno 2000 oraz Miejskiego Ośrodka Kultury 3 kwietnia br. doszło do realizacji projektu, który miał na celu zebranie środków na wsparcie obywateli Ukrainy. Podczas koncertu usłyszeć można było nie tylko wzruszające utwory ukraińskie, ale również nasze rodzime polskie klasyki.

Kabaret Dziura – godz.18:30

Powstał w 1987 roku z inicjatywy Zofii Dragan. Zespół od zawsze opiera się na własnych tekstach. Co roku kabaret występuje z około 40 koncertami, głównie na terenie Wielkopolski. W swych tekstach porusza głównie tematykę społeczną i obyczajową, często związaną ze wsią. W repertuarze mają też wiele tekstów poświęconych wsi Bukówiec i innym miejscowościom regionu. Prezentowane są na dożynkach, balach, jubileuszach, weselach i świętach organizacji społecznych. Kabaret brał udział w licznych przeglądach, również ogólnopolskich, m.in. w Chełmie, Sycowie, Osjakowie, Ostrołęce, Kłobucku i Ostrowie Wielkopolskim. Na ogół wracał z bardziej lub mniej ważną nagrodą, np. na Ogólnopolskim Przeglądzie Kabaretów Wiejskich w Kłobucku w 2003 r zajął II miejsce, na podobnym przeglądzie w roku 2005 w Kwidzynie – III miejsce, na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Kabaretowej W Ostrowie Wlkp. w 2010 r. II miejsce. Kilkukrotnie wystąpił na Sejmiku Teatrów Wiejskich, dwukrotnie został zaproszony na ogólnopolski finał tego Sejmiku do Tarnogrodu. Od 2006 Kabaret organizuje “Kabaretowe Ostatki” na które zjeżdżają co roku rzesze sympatyków humoru i śmiechu.

Andrzej Grabowski – godz. 19:30

Urodził się w 1952 roku w Chrzanowie. W 1974 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie i rozpoczął karierę aktorską. W tym samym roku debiutował na scenie krakowskiego Teatru im. J. Słowackiego w przedstawieniu “Karykatury”. Od tego czasu grał już w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie, Teatrze Starym i Teatrze Scena STU w Krakowie oraz w blisko 40 przedstawieniach Teatru Telewizji. Już na studiach zadebiutował w filmie “Odejścia, powroty”, jednak prawdziwą sławę przyniosła mu rola Ferdynanda w serialu “Świat według Kiepskich”, z którym do dzisiaj jest kojarzony. Talent komediowy znanego aktora sprawił, iż zaczął on występować na estradzie jako “Andrzej Grabowski – Żywot człowieka zabawnego”. W prześmiesznym programie kabaretowym prezentuje teksty znane i lubiane, ale także nowe – w dowcipny sposób komentujące bieżące wydarzenia. Wciela się przy tym w różne postacie, z czego najpopularniejszy jest góral – specyficznie postrzegający rzeczywistość. Swoje monologi Andrzej Grabowski często prezentuje w telewizji. Brał udział w wielu programach, jak na przykład “Z Grabowskim po raju”. Wiele razy pojawiał się też na kabaretonach w Opolu, Mrągowie, Koszalinie i innych.

Kabaret K2 – godz. 20:30

Kabaret K2 powstał w 2012 roku w Zielonej Górze. Obecnie tworzą go Bartosz Klauziński, Tomasz Łupak i Dominika Najdek, czyli Domi, Łupi i Barciś. Zespół stara się by ich skecze nie były tylko śmieszne, ale także “o czymś”, bo najlepszy widz to nie tylko widz rozbawiony, ale również zaintrygowany. Nie boją się improwizacji, która zbliża ich do widza i zaskakuje nie tylko jego. Ich charakterystyczną cechą jest “wyjście poza scenę”. Jak mówią, jeszcze nikt nie żałował, bo wiedzą, w jaki sposób zaopiekować się publicznością.

Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.