Samochód wyprzedzał na przejściu dla pieszych

1 500 złotych ma do zapłacenia kierująca Fiatem Punto, która w Dolsku na oznakowanym przejściu dla pieszych wyprzedzała samochód ciężarowy. Na konto nierozważnej kobiety wpłynęło też 10 punktów karnych. Ponadto podczas wczorajszej akcji policjanci drogówki ze Śremu, Środy Wlkp. i Poznania ujawnili ponad 50 wykroczeń w ruchu drogowym. Zdecydowana większość dotyczyła przekraczania dopuszczalnej prędkości.

Wczoraj (30 marca), policjanci ze śremskiej drogówki dbali o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu wspólnie z funkcjonariuszami z Komend Policji w Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu.

Głównym celem działań było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, ale policjanci zwracali też uwagę na każde inne zachowanie niezgodne z prawem. I tak np. 1 500 złotych ma do zapłacenia kierująca Fiatem Punto, która w Dolsku na oznakowanym przejściu dla pieszych wyprzedzała samochód ciężarowy. Na konto nierozważnej kobiety, mieszkanki gminy Dolsk, wpłynęło też 10 punktów karnych.

Ponadto podczas wczorajszej akcji policjanci drogówki ze Śremu, Środy Wlkp. i Poznania ujawnili ponad 50 wykroczeń w ruchu drogowym. Zdecydowana większość, jak zwykle, dotyczyła przekraczania dopuszczalnej prędkości.

Kierującym jeszcze raz przypominamy, że nowy taryfikator, który obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku zawiera uregulowania bardziej surowe wobec tych, którzy stwarzają szczególne zagrożenie bezpieczeństwa na drogach. Niewątpliwie należą do nich piraci drogowi, którzy pędząc z nadmierną prędkością nie zważają na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.