Pięściarze ŚKB Warta uczestniczyli w dwóch turniejach bokserskich

W miniony weekend Śremski Klub Bokserski uczestniczył w dwóch turniejach bokserskich. W Wielbarku na turnieju selekcyjnym do kadry Polski zaprezentowała się Magdalena Lange, która walczyła o miejsce w ekipie reprezentacji. Nadia Pulcidis z kolei zrobiła mocny sparing, rozwijając swoje umiejętności pięściarskie. Walka Magdy zakończyła się przegraną, ale zaprezentowała się z dobrej strony i pokazała, że zasługuje na uwagę trenerki kadry Polski młodzików Pani Karoliny Koszewskiej.

W Pile natomiast  zakończyły się Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Seniorów (kobiet i mężczyzn) w boksie olimpijskim.

Organizatorem turnieju był klub Sporty Walki Piła przy wsparciu Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile oraz WOZB. W sobotę i w niedzielę w powiatowej hali sportowej w Pile przy ulicy Wincentego Pola 11 odbyło się 21 pojedynków pięściarskich. Do Mistrzostw w Pile zgłosiło się 37 zawodników i 12 zawodniczek z 12 Wielkopolskich klubów. Najlepszym klubem mistrzostw został gospodarz turnieju klub SPORTY WALKI PIŁA.
Na Wielkopolskim turnieju zaprezentowali się trzej pięściarze z naszego klubu zdobywając następujące tytuły:

• Andrzej Siejek wiceMistrzem Wielkopolski w boksie 🥈
  • Marcin Nawrot wiceMistrzem Wielkopolski w boksie 🥈
  • Hania Śliwińska Brązowa Medalistką Wielkopolski w boksie 🥉

„Weekend pełen wrażeń, razem z Patrykiem pokonaliśmy prawie 1500 kilometrów. Było warto, Magda co prawda przegrała swoją walkę na turnieju kwalifikacyjnym ale pokazała się z dobrej strony podczas tego weekendu. Dodatkowo nasze zawodniczki zrobiły kilka sparingów, które trener Patryk uważa za udane. W Pile zdobyliśmy kolejne tytuły w okręgu, dwa wiceMistrzostwa chłopaków i  brązowy medal Hani. Marcin Nawrot miał apetyt na mistrza okręgu i to zwycięstwo było w naszym zasięgu – zabrakło niewiele. W moim mniemaniu finałowa walka Marcina była najlepszą w całym turnieju, a zwycięzca – gospodarz został uznany najlepszym zawodnikiem w kategorii senior co świadczy też o klasie. Jak wcześniej informowałem w najbliższy piątek tj.1.04.2022 wyjazd do Lubinia na trening sparingowy, a tydzień później zgrupowanie sparingowe w Jakuszycach 07-10.03.22” – komentuje trener koordynator Krzysztof Lewandowski.