Olimpiada dla dzieci z niepełnosprawnościami

Stowarzyszenie Pomocna Dłoń w Śremie wraz ze Śremskim Sportem sp. z o.o. zapraszają na pierwszą w Śremie olimpiadę dla dzieci z niepełnosprawnościami: „Olimpiadę bez granic”. Partnerem jest stowarzyszenie Runner’s Power Śrem.

Do udziału zapraszamy dzieci w wieku 3-12 lat, które mogą uczestniczyć w rywalizacji samodzielnie lub z opiekunem. Konkurencje będą urozmaicone i dostosowane dla różnych rodzajów niepełnosprawności. Każdy z niepełnoletnich uczestników otrzyma pakiet startowy a w nim koszulkę i inne niespodzianki oraz medal i dyplom uznania, a organizatorzy zapewniają dobrą zabawę.

Konkurencje w trakcie olimpiady:
  1.Stań na linii mety – uczestnik lub opiekun uczestnika(jeśli uczestnik nie może chodzić)ma zakryte oczy i porusza się od lini startu do lini mety. Najlepszy wynik uzyskuje się jeśli zawodnik stanie jak najbliżej linii mety. Stojąc na starcie uczestnik ocenia jaką odległość ma do pokonanie, następnie zakrywa mu się oczy i idzie do przodu, a zatrzymuje się w miejscu które wydaje mu się metą.

2.Kolorowe Memo– konkurencja wymagająca spostrzegawczości i wzmacniająca pamięć. Na stole leży parzysta ilość kartek odwróconych obrazkiem do dołu. Uczestnik odkrywa po dwie karty tak długo, aż nie dobierze ich w pary.
3. Rzut do celu– uczestnicy mają do dyspozycji trzy woreczki i każdy z nich muszą umieścić (rzucając) w określonym polu. Za każde trafienie można uzyskać określoną ilość punktów (to do dyskusji, czy sumujemy skoro nie prowadzimy klasyfikacji).
4. Wyścig bez jaja-bieg na określonym odcinku z łyżeczka, na której umieszczona jest piłeczka do squasha. Zadanie polega na tym, żeby nie zgubić piłeczki. Jeżeli spadnie należy ją złapać, i ponowić bieg od miejsca, w którym straciło się piłkę.
5. Bieg w czapeczce– konkurencja sprawnościowa, należy przebiec określony odcinek małą czapeczką na głowie. Jeżeli spadnie należy się zatrzymać, umieścić czapeczkę ponownie na głowie i kontynuować bieg.
6. Złap równowagę– przejście po równoważni, czyli odwróconej do góry nogami ławeczce sportowej. W przypadku dzieci nie mogących uczestniczyć w konkurencji samodzielnie z powodu niesprawności ruchowej udział bierze dziecko wraz z opiekunem.


Rejestracja uczestników do dnia 07.04.2022 poprzez formularz dostępny tutaj:  Zapisy
Szczegółowych informacji udziela Pani Dotota Witczak tel. +48 730 053 715 z Stowarzyszenia Pomocna Dłoń.
Uczestnictwo w Olimpiadzie bez granic jest darmowe.

Regulamin – Olimpiada bez granic

Materiał dzięki uprzejmości Śremskiego Sportu.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.