Kolizja na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego, Poznańska, Kajetańczyka

Śremscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Śremie na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego, Poznańska, Kajetańczyka. Okazało się, że kierujący fordem sprawca kolizji w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu mercedesem, który z kolei był w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci skierują do sądu wnioski o ukaranie obu mężczyzn.

W miniony piątek, 7 stycznia o godz. 17.40, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Śremie na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego, Poznańska, Kajetańczyka.

Z ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu kolizji wynika, że kierujący Fordem Focusem, 44-letni mieszkaniec Śremu, wyjeżdżając z ul. Poznańskiej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w samochód Mercedes-Benz, którym kierował 47-letni mieszkaniec gminy Śrem, jadący z centrum miasta w kierunku Zbrudzewa. Następnie mercedes obrócił się i przemieścił na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w jadącego z kierunku Zbrudzewa Opla Merivę, którym kierował 60-letni śremianin.

W wyniku zdarzenia drobnych obrażeń ciała doznał kierujący oplem, który został przewieziony do szpitala.

Okazało się też, iż kierujący fordem sprawca kolizji w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania. Natomiast kierujący mercedesem był w stanie po użyciu alkoholu i policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz mundurowi z zespołu ds. wykroczeń skierują do sądu wnioski o ukaranie obu mężczyzn.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.