Kolejni piraci zostali namierzeni przez Śremskich policjantów i ukarani według nowego taryfikatora

Policjanci ze śremskiej drogówki, dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w Górze i Zaniemyślu namierzyli kolejnych piratów drogowych. Jeden z nich miał na liczniku aż 121 km/h. Kierujący na trzy miesiące stracili uprawnienia do kierowania i ukarani zostali w oparciu o nowy taryfikator zawierający uregulowania bardziej surowe wobec tych, którzy stwarzają szczególne zagrożenie bezpieczeństwa na drogach.

Wczoraj, 10 stycznia około godz. 17.20, w Górze policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego namierzyli kierującego VW Passatem, który jechał z prędkością 109 km/h. Nierozważnym kierującym okazał się 22-letni mieszkaniec gminy Śrem. Mężczyzna na trzy miesiące stracił prawo jazdy i został ukarany, zgodnie z nowym taryfikatorem, mandatem w wysokości 1500 złotych. Na jego konto wpłynęło też 10 punktów karnych.

Dziś, 11 stycznia, policjanci śremskiej drogówki brali udział w działaniach Wojewódzkiej Grupy SPEED, które odbyły się na terenie powiatu średzkiego. Około godz. 08.45 nasi funkcjonariusze w Zaniemyślu namierzyli kierującego Mercedesem AMG, który miał na liczniku aż 121 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. W tym przypadku kierującym okazał się 41-letni mieszkaniec Kórnika, który również na trzy miesiące stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Nowy taryfikator, który obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku zawiera uregulowania bardziej surowe wobec tych, którzy stwarzają szczególne zagrożenie bezpieczeństwa na drogach. Niewątpliwie należą do nich piraci drogowi, którzy pędząc z nadmierną prędkością nie zważają na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. A przecież prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Od lat w naszym kraju nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków ze skutkiem śmiertelnym, do których dochodzi z winy kierujących.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.