​Spotkanie chińsko-polskie w Śremie

W Śremie mieszka ponad 17 różnych narodowości. Celem projektu Spotkania Kultur. Migranci: Ja – Ty – My współtworzonym przez Fundację ATQI wraz z Partnerami jest zaproszenie i zaangażowanie osób pochodzących z innych krajów do współdziałania na rzecz mniejszości, z których pochodzą i integracji z lokalną społecznością śremską. Fundacja Atqui wraz z mieszkańcami i mieszkankami Śremu chce współtworzyć miasto przyjazne wszystkim. W planie jest również kontynuacja działań projektowych przez Towarzystwo św. Brata Alberta w Śremie, także cele są długoterminowe. 

12 lutego 2022 w Bibliotece Publicznej w Śremie odbędzie się „Spotkanie chińsko – polskie. Chiny w Śremie”, a 19 marca – spotkanie z kulturą białoruską.

Fundacja Atqui zaprasza tylko do uczestnictwa, ale również do  współdziałania w różnych obszarach. Każdy może wykorzystać swoje kompetencje w pracy wolontariackiej np. wspierać z zakresu prawa, psychologii, nauki języka, przybliżyć atrakcje śremskie. Zaproście sąsiadów, znajomych, nieznajomych z innych krajów, których spotykacie na śremskich drogach. 

Chiny w Śremie
12 lutego w godz. 10.00 – 15.00 zapraszamy na spotkanie polsko-chińskie i świętowanie Nowego Roku Chińskiego w Bibliotece Publicznej im. Heliodora Święcickiego w Śremie, ul. Grunwaldzka 10. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.  
W programie:

10.00 – 12.00 Warsztaty językowe pt.: „Język chiński w praktyce” poprowadzi Maria Jarocha – śremianka, studentka 3. roku filologii angielsko-chińskiej (UAM)
12.00 – 14.00 Międzypokoleniowe warsztaty plastyczne inspirowane sztuką chińską pt. ,,Sztuka – język integracji” mgr Joanna Markisz – pedagog, pedagog sztuki w Międzynarodowej szkole w Poznaniu, wieloletnia członkini INSEA Międzynarodowe Stowarzyszenie Edukacji przez Sztukę
10.00 – 15.00 Świętujemy Nowy Rok Chiński

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.