Wspólna kontrola przestrzegania obostrzeń przez policję i straż miejską

Trwają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, które po raz drugi będziemy przeżywali w bardzo trudnym czasie trwającej pandemii koronawirusa. Dane resortu zdrowia dotyczące liczby zgonów na Covid-19, osób zakażonych i hospitalizowanych są bardzo niepokojące. W związku z taką sytuacją śremscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi kontrolują sklepy i centra handlowe. Mundurowi sprawdzają czy przestrzegany jest obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką.

W tych trudnych czasach wszyscy musimy wykazać się odpowiedzialnością. Koronawirus wciąż się rozprzestrzenia. Każdego dnia słyszymy o kolejnych zgonach na COVID-19, zachorowaniach i hospitalizacjach. W trosce o życie i zdrowie mieszkańców powiatu śremskiego, policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi kontrolują przestrzeganie obostrzeń, sprawdzają czy przepisy, chroniące nasze życie i zdrowie, są przestrzegane.

Apelujemy: pamiętaj o maseczce! Chodzi o zdrowie Twoje, bliskich i osób, które spotykasz! Wchodząc do sklepu załóż maseczkę zasłaniającą usta i nos. Wewnątrz możesz spotkać policjantów i strażników miejskich, którzy to sprawdzą. Jeżeli nie zastosujesz się do obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką narażasz się na odpowiedzialność karną. Za takie wykroczenie grozi mandat.

Pamiętajmy więc o reżimie sanitarnym podczas przedświątecznych zakupów. Niech to będą zdrowe, bezpieczne, pogodne i radosne Święta.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.