Otwarto skwer 100 lecia Warty Śrem

Taką nazwę od poniedziałku, 13 grudnia nosi specjalnie wydzielony fragment Miejskiego Parku Ekologicznego w Śremie, na którym uroczyście zasadzono 36 drzew. To jeden z punktów obchodów jubileuszu 100-lecia Śremskiego Klubu Sportowego Warta Śrem.

Do uroczystego zasadzenia pamiątkowych drzew zaproszeni zostali trenerzy wraz z podopiecznymi klubu, przedstawiciele władz lokalnych, byli „Warciarze” oraz darczyńcy i  sponsor główny klubu – firma Capchem Poland.

– Inicjatywa stworzenia skweru powstała z chęci upamiętnienia historii Śremskiego Klubu Sportowego. Ciekawej historii, w której zapisanych zostało wiele sukcesów, nie tylko tych indywidualnych i zespołowych, ale również i tych na arenie lokalnej i ogólnopolskiej – podkreślał Dominik Sworowski, prezes Warty Śrem. – Dzięki niej możemy dziś mówić o tradycjach i symbolach śremskiego sportu, które wskazują możliwości i kierunki działalności sportowej współcześnie. Dawna działalność i sukcesy klubu skłaniają nas dziś do kontynuowania wspaniałych tradycji śremskiego sportu.
  

Warta Śrem powstała w 1921 roku, wówczas jako Klub Sportowy Błyskawica, skupiający grupę pierwszych pasjonatów grających w rodzącą się wówczas w Polsce piłkę nożną. Dziś klub liczy 364 zawodników w 20 zespołach, 22 trenerów i 6 asystentów. Na swoim koncie ma grę na III szczeblu rozgrywek ligowych oraz grę w finale Pucharu Polski WZPN Poznań, niestety przegrany z Wartą Poznań 4:2.  Przez lata w klubie występowało tysiące zawodników związanych ze Śremem.

– Warta jest nierozerwalnie związana z naszym miastem i wiele  znaczy dla jego mieszkańców – mówi Adam Lewandowski, burmistrz Śremu – To przecież kilka całych pokoleń, które tworzyły drużyny, rozwijały się z nimi, cieszyły z sukcesów. W imieniu mieszkańców Śremu dziękuję klubowi za wszystkie lata starań. Za nasz śremski sport, który jest nie tylko kluczowym elementem zdrowego stylu życia, ale też ważnym spoiwem naszej społeczności.

Od roku głównym sponsorem Warty jest firma Capchem Poland, która w Śremie buduje nowoczesną fabrykę elektrolitu. – Nie mogło nas zabraknąć podczas kulminacyjnego punktu obchodów jubileuszu klubu – mówiła Joanna Pawlicka, Project Site Manager w Capchem Poland – Dynamika, jaka towarzyszy rozwojowi klubu, szkolenie młodzieży oraz bogata historia robią ogromne wrażenie. Z wielką radością kibicujemy Warcie i jesteśmy zaszczyceni, że możemy wspierać jej działania oraz podejmować wspólne inicjatywy, by wyzwalać czystą energię wśród lokalnej społeczności.

Capchem zasponsorował zakup drzew, które zazielenią i wzbogacą skwer. Wśród nich znalazły się m.in. kasztany, wiśnie, platany, brzozy oraz okazały dąb, posadzony na środku placu. Łącznie zasadzonych zostało 36 drzew, a skwer zyskał nazwę „100-lecia Warty Śrem”.
Specjalne podziękowania kierujemy na ręce Odlewni Żeliwa w Śremie za wykonanie i podarowanie pamiątkowej tablicy.

Materiał dzięki uprzejmości Śremskiego Klubu Sportowego Warta.

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.