|

Capchem pozostaje sponsorem strategicznym Warty Śrem

Warta Śrem oraz Capchem Poland zawarły porozumienie, na mocy którego firma pozostanie sponsorem strategicznym klubu. Inwestujący w rozwój zakładu w Śremie Capchem, wspiera drużynę od początku 2020 roku. Dzięki zaangażowaniu sponsora Warta awansowała do V ligi, gdzie po rundzie jesiennej zajmuje miejsce w czołówce.

O nieustającym wsparciu dla klubu, już podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod nowy zakład, wspominał prezes Capchem, Johnson Qin, który wystąpił na uroczystości w… koszulce meczowej Warty Śrem. Deklaracje wsparcia znalazły potwierdzenie w faktach, a obie strony poinformowały o przedłużeniu współpracy o kolejny rok.

– Capchem był pierwszym dużym sponsorem, który zdecydował się wesprzeć Wartę Śrem. Dzięki temu zaangażowaniu Warta wspięła się na wyższy poziom organizacyjny i sportowy. Pozwoliło to otworzyć nowy rozdział w historii śremskiej piłki – dodał prezes Dominik Sworowski.

Capchem sponsoruje klub od początku 2020 roku. Dzięki wsparciu Warta Śrem mogła świętować awans do V ligi, a obecnie walczy o awans na IV poziom rozgrywkowy. Na półmetku rozgrywek V ligi w III grupie wielkopolskiej drużyna zajmuje wysokie, szóste miejsce.

– Z uznaniem patrzymy na ambicję klubu i plany rozwoju, jakie przed drużyną stawia prezes klubu. Działamy zgodnie ze swoją dewizą „wyzwalamy czystą energię” – nie tylko w biznesie, ale i promując sportowego ducha. Dla nas jednak Warta Śrem to więcej niż klub, przede wszystkim jest to kilkunastotysięczna społeczność, którą tworzą zawodnicy, ich rodziny oraz kibice. To dla nas zaszczyt, że możemy być jej częścią – powiedziała Joanna Pawlicka, Project Site Manager w Capchem Poland.

Więcej niż klub

Zaangażowanie Capchem Poland w działalność Warty wykracza daleko poza tradycyjny sponsoring. Pierwszym wspólnym projektem były sportowe ferie, w ramach których uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w sportowych półkoloniach.

Wiosną Capchem Poland został głównym sponsorem Warty. Dotychczasowe wsparcie przekroczyło już ponad 130 tysięcy złotych. Środki przeznaczono na wsparcie drużyny seniorów, stworzenie placu zabaw przy siedzibie klubu oraz organizację turnieju Capchem Cup, w którym wzięło udział ponad 600 młodych piłkarzy.

– Przedłużenie umowy sponsorskiej z firmą Capchem to znakomita informacja dla rozwoju piłki nożnej w Śremie. To nie tylko kwestia wsparcia pierwszej drużyny w najbliższych miesiącach. Przygotowujemy się już do kolejnej edycji Capchem Cup. Mamy nadzieję, że dzięki temu jeszcze więcej wychowanków zasili kadrę pierwszego zespołu – podkreślał Dominik Sworowski, prezes Warty Śrem.

W ostatnich tygodniach firma włączyła się również w urządzenie skweru „100-lecia Warty Śrem”, fundując zakup drzew, które już wkrótce stworzą nowy zielony zakątek dla mieszkańców. Łącznie zasadzonych zostało 31 drzew. Wśród nich znalazły się m.in. kasztany, wiśnie, platany, brzozy oraz okazały dąb, posadzony na środku placu.

Nowe umowa zakłada wsparcie klubu w przyszłym roku kwotą ponad 105 tysięcy złotych. Środki zostaną przeznaczone na wsparcie pierwszej drużyny oraz organizację kolejnej edycji Capchem Cup, jednego z największych w regionie turniejów dla młodych piłkarzy.

Start coraz bliżej

Kontynuowane są prace w śremskiej siedzibie firmy, gdzie aktualnie trwa przebudowa zakładu i jego adaptacji pod produkcję elektrolitu. Prace budowlane na działce przy ul. Wiosennej idą zgodnie z planem. Dzięki fabryce elektrolitu Polska umocni pozycję jednego z najważniejszych europejskich ośrodków eksportu nowoczesnej technologii związanej z elektromobilnością. W trakcie montażu są też innowacyjne zbiorniki służące do magazynowania surowców niezbędnych do produkcji elektrolitu.

Ostatnie miesiące poświęciliśmy na przygotowania naszej inwestycji i pierwsze prace budowlane. Chcemy również być dobrym sąsiadem i angażować się w lokalne przedsięwzięcia, dlatego chętnie włączamy się w kolejne inicjatywy, by wyzwalać czystą energię w Śremie! – dodała Joanna Pawlicka z Capchem Poland.

Zgodnie z planami śremski zakład Capchem Poland rozpocznie produkcję jesienią przyszłego roku. Więcej informacji na temat firmy oraz trwającej rekrutacji pracowników dostępnych jest na stronie www.capchemwpolsce.pl.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.