Powstał nowy mural w Śremie

18 listopada 2021 r. oficjalnie zaprezentowano nowy mural w Śremie, który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO w Poznania. Mural został namalowany na budynku siedziby Śremskiego TBS Sp. z o.o. przy ulicy L. Okulickiego 3. Twórcą malowidła jest Mark Maksimovich, znany twórca wielkopolskich murali. Obraz na budynku promuje aktywność osób z niepełnosprawnościami.

Murale wielkoformatowe powstały w 4 miastach Wielkopolski w ramach projektu Aktywność murowana realizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO przy współfinansowaniu ze środków PFRON. Celem projektu było zwrócenie uwagi na różnorodne aktywności społeczne i zawodowe osób z niepełnosprawnościami.
 

W projekt Aktywność MURowana włączyły się szkoły z Wielkopolski przez działania edukacyjne na temat aktywności zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami. Zadaniem młodzieży było przeprowadzenie kampanii społecznej na terenie szkół w tematyce niepełnosprawności.

W prezentacji murala uczestniczyli: Bartosz Żeleźny – zastępca Burmistrza Śremu, Wiesław Małaszniak – prezes zarządu Śremskiego TBS Sp. z o.o., Joanna Bauerfeind – przedstawiciel Stowarzyszenia CREO, Barbara Jabłońska – naczelnik Pionu Edukacji i Usług Społecznych w Urzędzie Miejskim w Śremie oraz dzieci i młodzież śremskich szkół i przedszkoli uczestniczących w projekcie Aktywność MURowana. Na zakończenie dzieci symbolicznie odcisnęły dłonie na muralu. 

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.