Złapano 3 osoby z ponad kilogramem amfetaminy

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Śremscy kryminalni przechwycili ponad kilogram amfetaminy i zatrzymali trzy osoby, z powiatów poznańskiego i średzkiego, podejrzane o sprzedaż i posiadanie narkotyków. Na budowie, u jednego z podejrzanych policjanci znaleźli ponad kilogram amfetaminy, a drugi z zatrzymanych posiadał ponad 100 gramów nielegalnego towaru. Decyzją prokuratora ze Środy Wielkopolskiej narkotykowe trio jest pod dozorem Policji, a sprawa jest w toku.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie wpadli na trop trzech mężczyzn związanych z procederem narkotykowym, którzy mieszkając na terenie powiatów poznańskiego i średzkiego tworzyli siatkę powiązań i zaopatrywali się w nielegalny towar, a jeden z nich miał sprzedawać narkotyki na terenie powiatu śremskiego.

W związku z takimi ustaleniami, 12 października, funkcjonariusze zapukali do domu 35-letniego mieszkańca gminy Kórnik oraz udali się na budowę domu prowadzoną przez 27-letniego mieszkańca powiatu średzkiego. U 35-latka policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 100 gramów amfetaminy i marihuany, a u mieszkańca powiatu średzkiego ponad kilogram amfetaminy. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że mieszkaniec gminy Kórnik kupował amfetaminę i marihuanę od 27-latka z powiatu średzkiego, któremu z kolei znaczne ilości amfetaminy miał dostarczać 31-latek, również z powiatu średzkiego. Tego mężczyznę policjanci zatrzymali następnego dnia, 13 października.

Decyzją prokuratora ze Środy Wielkopolskiej narkotykowe trio jest pod dozorem Policji, a sprawa jest w toku. Z całej trójki 35-latek z gminy Kórnik był już wcześniej notowany i karany za przestępstwa narkotykowe.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.