Włamywacz próbował włamać się do Cukierni

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Dziś, w nocy, policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego na gorącym uczynku zatrzymali włamywacza, który dostał się do śremskiej cukierni i wynosił z niej artykuły spożywcze, papierosy i pieniądze. Jak się okazało ten sam sprawca kilka dni wcześniej usiłował włamać się do sklepu. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

2 października br., tuż po północy, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że właściciel cukierni w Śremie przyjechał do pracy i podejrzewa włamanie, bo słyszy, że ktoś jest w budynku.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Mundurowi na gorącym uczynku zatrzymali 38-letniego śremianina, który uciekał bocznymi drzwiami kradnąc z cukierni artykuły spożywcze i papierosy za blisko 600 złotych oraz pieniądze w kwocie ponad 2 100 złotych.

Włamywacz trafił do policyjnego aresztu, a wszystko, co ukradł wróciło do właściciela.

Dziś, w godzinach przedpołudniowych, 38-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do cukierni oraz zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do sklepu w Śremie. Okazało się bowiem, że kryminalni namierzyli zatrzymanego włamywacza też jako sprawcę do innej sprawy. Kilka dni wcześniej, 25 września w nocy, amator cudzej własności dostał się do sklepu w Śremie, skąd chciał ukraść artykuły spożywcze i przemysłowe. Wówczas został spłoszony przez alarm, który się załączył. W obu przypadkach podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Sprawy znajdą swój finał w sądzie.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.