Prawie 20 litrów krwi udało się zebrać w policyjnej akcji

Jak zwykle krwiodawcy nie zawiedli. Do udziału w policyjnej XXVII Otwartej Akcji Honorowego Oddawania Krwi zgłosiło się więcej osób niż dzielna ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu była w stanie przyjąć. Lekarz zbadał 58 chętnych do oddania krwi i z tego 46 krwiodawców zakwalifikował do ofiarowania potrzebującym tego cennego leku. W sumie oddano 19,92 litra płynu przywracającego zdrowie, którego nie da się wyprodukować.

Wczoraj (7 października),  na terenie śremskiej Jednostki Wojskowej stanął „Mobilny punkt poboru krwi” z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Po raz kolejny stało się to z inicjatywy podkom. Piotra Grzelczyka Naczelnika Wydziału Prewencji, który zorganizował XXVII Otwartą Akcję Honorowego Oddawania Krwi działając wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi PCK Garnizonu Śrem.

Do udziału w akcji zgłosiło się bardzo dużo osób, więcej niż dzielna ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu była w stanie przyjąć. Ostatecznie, lekarz zdołał zbadać 58 chętnych do oddania krwi i z tego 46 krwiodawców zakwalifikował do ofiarowania potrzebującym tego cennego leku. W sumie oddano dokładnie 19,92 litra płynu przywracającego zdrowie, którego nie da się wyprodukować i 13 osób zapisano do banku dawców szpiku.

Nasz kolega Piotrek Grzelczyk już planuje kolejną zbiórkę krwi, która odbędzie się 9 grudnia br. Tym razem zapraszamy krwiodawców, także tych, którzy wczoraj nie mogli być przyjęci, do nas. „Mobilny punkt poboru krwi” stanie przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresownie zechcieli nieść pomoc. Śremscy honorowi dawcy krwi jesteście wspaniali – BRAWO WY!

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.