Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Fikcyjna kradzież BMW

Kryminalni ze Śremu i Poznania zatrzymali cztery osoby do sprawy związanej z usiłowaniem wyłudzenia odszkodowania od ubezpieczyciela i fikcyjnym zgłoszeniem kradzieży samochodu marki BMW. Wobec dwóch podejrzanych mężczyzn sąd zastosował tymczasowy areszt, a dwie podejrzane kobiety są pod dozorem Policji. Sprawa jest w toku.

17 stycznia br. śremska Policja została powiadomiona o kradzieży samochodu marki BMW X5, który był zaparkowany w Śremie, na parkingu niestrzeżonym. Z zawiadomienia mieszkanki gminy Swarzędz wynikało, że 15 stycznia przyjechała ona, właśnie samochodem marki BMW X5 wartości 200 tysięcy złotych, w odwiedziny do swoich rodziców mieszkających w prawobrzeżnej części Śremu. Kiedy po dwóch dniach chciała odjechać stwierdziła, że auto, należące do firmy leasingowej, zostało skradzione.

Do pracy nad tą sprawą przystąpili śremscy kryminalni, których wsparli policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Skrupulatna analiza zgromadzonego materiału dowodowego doprowadziła funkcjonariuszy na trop podejrzanych o kradzież, którymi okazali się: 28-letni mieszkaniec Poznania i 39-letni mieszkaniec Lubonia. 8 czerwca br. policjanci zatrzymali podejrzanych w miejscach ich zamieszkania. Okazało się też, że straszy z mężczyzn ma już na swoim koncie kradzieże samochodów. Natomiast przy młodszym policjanci znaleźli amfetaminę i marihuanę. Wobec obu podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Mimo tego, że podejrzani odmówili składania wyjaśnień, to trafne powiązanie różnych faktów doprowadziło kryminalnych do kolejnych ustaleń i rzuciło na sprawę nowe światło. Policjanci zgromadzili materiał dowodowy, z którego wynika, że zgłaszająca kradzież BMW, 46-letnia kobieta, nie mówi prawdy, współpracowała z zatrzymanymi mężczyznami, a także z żoną starszego z nich, 36-letnią mieszkanką Lubonia. Wszystko wskazuje na to, że cała czwórka usiłowała wyłudzić odszkodowanie od ubezpieczyciela i dlatego mieszkanka gminy Swarzędz zgłosiła fikcyjną kradzież samochodu, który miał się stać jej własnością, bowiem kończył jej się termin spłacania rat leasingowych.

23 września br. obie kobiety zostały zatrzymane. Decyzją prokuratora są one pod dozorem Policji.

Sprawa jest w toku, policjanci m. in. pracują nad odzyskaniem BMW.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.