Włodzimierz Krawczyk ze Śremu ze złotym medalem na JBL Triathlon Sieraków

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Przez cały weekend nad jeziorem Jaroszewskim triathloniści mierzyli się w kultowych zawodach cyklu CIECH Tri Tour. Pobijali życiówki i rekordy trasy, a emocje na mecie rozpalały kibiców. Reprezentant Śremu przywiezie do domu złoty medal.

O sportowcach trenujących triathlon mówi się, że to ludzie z żelaza. W każdym starcie pokonują kilkadziesiąt kilometrów biegnąc, jadąc na rowerze i płynąc. Tegoroczne zawody były dodatkowo wymagające – zawodnicy stanęli na starcie pierwszy raz po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19.

Podczas tegorocznej edycji rywalizacja odbyła się na trzech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km) oraz na jednym dystansie drużynowym (56,5 km). Temperatura wody w jeziorze Jaroszewskim sięgnęła 19 C, czyli dokładnie tyle, ile wynosiła tego dnia temperatura powietrza. Warunki do startu były wyjątkowo dobre. Słoneczna pogoda przyciągnęła też wielu kibiców, którzy dodatkowo podgrzewali atmosferę. W sobotę, 04.09.2021 r., Włodzimierz Krawczyk ze Śremu wywalczył złoty medal w kategorii mężczyzn 55-59 lat.

Kolejne triathlonowe zmierzenia już za dwa tygodnie na poznańskiej Malcie. Wówczas starty będą miały status Mistrzostw Polski i zgromadzą najlepszych zawodników z całego kraju.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.