Ubezpieczenie szkolne dla dziecka- czy warto?

Rok szkolny rozpoczął się wraz z pierwszym dzwonkiem, tradycyjnie, 1 września. Dla dzieci i młodzieży to początek wytężonej nauki i pracy nad rozwojem nowych umiejętności. Dla rodziców zaś to czas decyzji, które mogą okazać się nieocenione w najmniej spodziewanym momencie. Mowa tu o ubezpieczeniu NNW, które warto posiadać. Przyda się ono w szczególności, gdy pociecha jest energiczna i wszędzie jej pełno. Niemniej, zdarzają się takie wypadki, których doświadczają najbardziej rozważne dzieci i dorośli. 

Co daje ubezpieczenie NNW dla dziecka?

NNW to polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków. Temat ten powraca corocznie na pierwszym zebraniu szkolnym, niezależnie od etapu edukacji dziecka. Warto jednak wiedzieć, czym charakteryzuje się ten rodzaj ubezpieczenia. Ekspertów w zakresie polis NNW, które są podpisywane nie tylko w szkolnych murach, znaleźć można na stronie internetowej ctu.pl

Ubezpieczenie NNW nie jest obowiązkowe. Co prawda szkoły zalecają posiadanie aktywnej polisy NNW, jednak ostateczna decyzja w tej sprawie leży po stronie rodzica. Jednocześnie, nie ma żadnych przeciwskazań, by wyposażyć się w kilka polis od różnych ubezpieczycieli- niezależnie, czy będzie to jedna, dwie, trzy lub więcej składek. Ich kumulacja daje korzyści w postaci odszkodowań uzależnionym zakresem każdej z umów ubezpieczeniowych. 

Omawiając temat, nie sposób nie wspomnieć o sumie odszkodowania. Od niej bowiem zależy kwota maksymalna odszkodowania, w zależności od stopnia nasilenia następstwa. Jeśli suma wynosi 50 tysięcy złotych, takie świadczenie można uzyskać w przypadku największego uszczerbku na zdrowiu lub nawet śmierci ubezpieczonego. 

Posiadając polisę NNW dziecko jest zabezpieczone na wypadek urazu powstałego zarówno w szkole, jak i poza nią. Warto jednak dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Usług, które opisują, w jakich przypadkach ubezpieczenie będzie spełniało swoje zadanie. Uraz doznany na zagranicznych wakacjach także mógłby być podstawą do ubiegania się o odszkodowanie. Także zajęcia pozalekcyjne nie stanowią wykluczenia z ochrony. 

Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie NNW? 

Jest kilka zasłyszanych słów, które odnoszą się do ubezpieczeń różnego rodzaju-  suma, OWU, składka to słowa kojarzone z polisami. Każde z tych słów ma duże znaczenie w ustalaniu potrzeb i budżetu ubezpieczonego. Zależnie od wyboru, cena polisy będzie rosła- wybierając więcej rozszerzeń, wymieniając więcej sytuacji, w których potrzebna jest ochrona, składka będzie rosła. 

Istotne jest, by ubezpieczenie NNW pokrywało zarówno leczenie jak i hospitalizację, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ryzyko wypadku wynikające z uprawianych aktywności fizycznych również powinno być wzięte pod uwagę podczas wyboru najlepszej oferty. 

Z ubezpieczeniem kojarzy się również słowo „wyłączenia”. Jest to informacja od ubezpieczyciela, jakie zdarzenia na pewno nie zostaną pokryte odszkodowaniem w razie ich wystąpienia. Wiedza ta może w dużym stopniu ułatwić selekcję wariantów. 

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.