Technik masażysta w Poznaniu – jak nim zostać i gdzie znaleźć zatrudnienie?

Technik masażysta to zawód poszukiwany nie tylko w samym Poznaniu, ale także wielu powiatach województwa wielkopolskiego. Z tego powodu osoby z tytułem zawodowym masażysty, mają szansę na znalezienie pewnej i dochodowej pracy. Sprawdź, czym zajmuje się ten specjalista, a także dowiedz się, gdzie zdobyć kwalifikacje niezbędne w zawodzie. 

Technik masażysta w Poznaniu – czy to przyszłościowy zawód?

Jak wynika z badania „Barometru zawodów” na rok 2021, masażysta jest zawodem deficytowym w znacznej części województwa wielkopolskiego. Szczególnie wysokie zapotrzebowanie odnotowuje się w powiatach złotowskim, pilskim, obornickim, poznańskim (i samym Poznaniu), wrzesińskim, średzkim, gostyńskim, wolsztyńskim, pleszewskim, ostrowskim, konińskim (i w samym Koninie), tureckim oraz kolskim. Sytuacja ta ma związek z dużą liczbą pacjentów, którzy wymagają pomocy specjalistów, zbyt niskimi kwalifikacjami wśród osób chętnych do podjęcia pracy oraz wzrostem zainteresowania usługami. Pracowników poszukują liczne sanatoria i uzdrowiska na terenie Wielkopolski. Oznacza to, że na bezproblemowe zatrudnienie będą mogli liczyć zarówno absolwenci studiów, jak i kierunku technik masażysta, który oferuje szkoła masażu. Poznań to miasto, w którym znajduje się placówka GoWork.pl, kształcąca przyszłych specjalistów w tej dziedzinie. Niezbędne informacje na temat trybów nauki, siatki przedmiotów oraz warunków przyjęcia znajdziesz pod linkiem https://policealna.gowork.pl/poznan/masaz-z-rehabilitacja

Czym zajmuje się technik masażysta?

Technik masażysta wykonuje masaże klasyczne, relaksacyjne, profilaktyczne, sportowe, lecznicze oraz manualny drenaż limfatyczny, zgodnie z wymogami wiedzy medycznej oraz w celu uzupełnienia zabiegów fizykalnych. Do jego zadań należy ponadto promowanie zdrowego trybu życia opartego na aktywności fizycznej, a także zlecanie pacjentowi ćwiczeń do wykonywania w domu, które wzmocnią efekt leczniczy masażu. Specjalista ten potrafi pomóc w przypadku urazów i bólu różnego pochodzenia. Masaże rozluźniają mięśnie, umożliwiają zrelaksowanie się, poprawiają samopoczucie oraz redukują stres. Do technika masażysty zgłaszają się zatem nie tylko osoby starsze lub schorowane, ale również ludzie młodzi, którzy w związku z szybkim i stresującym trybem życia, potrzebują chwili odprężenia.

Jak zostać technikiem masażystą w Poznaniu?

Zawód technika masażysty można zdobyć po ukończeniu szkoły masażu w Poznaniu. Przyszli masażyści odbywają zajęcia praktyczne w pracowniach, gdzie poznają różne metody masowania, a także uczą się obsługi specjalistycznych sprzętów wykorzystywanych w gabinetach masażu. W planie zajęć przewidziane są także przedmioty teoretyczne, takie jak anatomia i fizjologia, komunikacja interpersonalna, zdrowie publiczne, wybrane zagadnienia kliniczne czy podstawy fizjoterapii. Słuchacze uczą się ponadto zawodowego języka angielskiego, którego znajomość znacznie ułatwi im komunikację z obcokrajowcami lub  zdobycie zatrudnienia w innych krajach Unii Europejskiej. 

Gdzie technik masażysta może znaleźć zatrudnienie?

Wykwalifikowany technik masażysta w Poznaniu ma szansę na znalezienie pracy w wielu różnych miejscach. Są to publiczne i prywatne placówki ochrony zdrowia: szpitale, gabinety fizjoterapeutyczne i rehabilitacyjne, uzdrowiska oraz sanatoria. Praca dla technika masażysty z Poznania czeka także w salonach urody, ośrodkach SPA, centrach odnowy biologicznej, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych czy punktach masażu. Niektórzy absolwenci szkół masażu decydują się na otwarcie własnych gabinetów, które pozwalają im na większą samodzielność i swobodę. Zarobki osób pracujących w tej branży różnią się w zależności od miejsca zatrudnienia, miasta, wykształcenia czy posiadanych umiejętności. Technik masażysta w Poznaniu lub innej większej miejscowości zarabia od 2,5 do około 6 tys. brutto miesięcznie. Zatrudnienie w tej branży może zatem stać się źródłem wysokich dochodów.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.