Policja złapała złodzieja paliwa

Śremscy kryminalni ustalili i zatrzymali 41 – letniego złodzieja, który przyjechał z gminy Komorniki i na stacji paliw pod Śremem ukradł ponad 200 litrów oleju napędowego. Teraz amatora cudzej własności czeka sprawa w sądzie.

30 czerwca br. Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że 29 czerwca w nocy, na stacji paliw pod Śremem, ktoś zatankował ponad 200 litrów oleju napędowego o wartości blisko 1200 złotych i odjechał nie płacąc za paliwo.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Funkcjonariusze ustalili, że złodziej poruszał się samochodem, który w krótkim okresie czasu kilkakrotnie zmieniał właściciela. Kiedy kryminalni wpadli na trop amatora cudzej własności, to okazał się nim, notowany już przez wielkopolską Policję za kradzież, 41-letni obywatel Gruzji. Złodziej aktualnie zamieszkuje w gminie Komorniki, a samowolna zmiana tablic rejestracyjnych samochodu, aby dokonać przestępstwa, nie stanowi dla niego problemu.

W miniony piątek, 3 września, sprawca kradzieży usłyszał zarzut, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia. Teraz czeka go sprawa w sądzie.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.