Muzeum Śremskie otrzymało nagrodę w konkursie “Izabella”

Muzeum Śremskie zostało laureatem drugiej nagrody w kategorii “Działalność wystawiennicza” za wystawę “Jerzy Jurga – w 80. rocznicę urodzin artysty” w konkursie „Izabella”.  Nagrodzoną wystawę  można było zwiedzać w Muzeum Śremskim we wrześniu 2020 roku. Kuratorem wystawy był Tadeusz Wełyczko.

„Izabella” to prestiżowy konkurs wielkopolskiego środowiska muzealniczego na najwybitniejsze wydarzenie muzealne roku. 7 września br. w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego w Szreniawie zorganizowano podsumowanie Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce „Izabella”.

Nagrody przyznawane są przez kapitułę Konkursu w pięciu kategoriach: działalność wystawiennicza, działalność edukacyjna, działalność naukowa i wydawnicza, działalność promocyjna i marketingowa oraz konserwacja, ochrona dziedzictwa kultury, inwestycje. Podczas uroczystej gali Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak wręczył nagrody oraz wyróżnienia za 2019 i 2020 rok. Nagrodę dla Muzeum Śremskiego odebrała pani Ewa Nowak. 

Przedsięwzięcie zorganizowała Fundacja Muzeów Wielkopolskich pod patronatem Marszałka Województwa.

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.