Blisko pół kilograma narkotyków nie trafi na czarny rynek

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Śremscy kryminalni przechwycili blisko pół kilograma narkotyków i zatrzymali trzy osoby, które posiadały nielegalny towar. W mieszkaniach, u dwóch podejrzanych policjanci znaleźli znaczne ilości amfetaminy i marihuany. Na wniosek Policji i prokuratury sąd tymczasowo aresztował narkotykowe trio.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wpadli na trop trzech mężczyzn związanych z procederem narkotykowym, którzy mieszkając w trzech różnych powiatach tworzyli siatkę powiązań i zaopatrywali się w nielegalny towar.

W związku z takimi ustaleniami, w miniony czwartek, 26 sierpnia, funkcjonariusze zapukali do domu 24-letniego mieszkańca Nochowa oraz do mieszkania 27-latka z Gostynia. U 24-latka policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 100 gramów amfetaminy i marihuany, a u mieszkańca Gostynia prawie 350 gramów tych samych narkotyków oraz 15 tysięcy złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że mieszkaniec Nochowa od początku tego roku wielokrotnie kupował znaczne ilości marihuany od swojego znajomego z Gostynia, któremu z kolei w tym samym czasie sprzedawał znaczne ilości amfetaminy. Dostawcą amfetaminy miał być 20-letni mieszkaniec Kórnika, którego policjanci zatrzymali w piątek, 27 sierpnia. Tego samego dnia, na wniosek Policji i prokuratury, sąd tymczasowo aresztował narkotykowe trio.

24-letni mieszkaniec Nochowa i 27-latek z Gostynia są już znani śremskiej Policji, byli wcześniej notowani i karani za przestępstwa narkotykowe. Teraz czeka ich kolejna sprawa w sądzie.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.