Zachęć swoje dziecko do ruchu na świeżym powietrzu

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Nie pozwól, by Twoje dziecko spędzało czas przed monitorem komputera lub telewizora, gdy za oknem piękna pogoda. Jeśli odpowiednio je zachęcisz, z pewnością pokocha ruch na świeżym powietrzu. Doskonale do tego nadadzą się wszelkie deskorolki, rolki i hulajnogi. Podpowiadamy, jaki sprzęt wybrać, aby ucieszyło Twoją pociechę. Wybierz także odpowiednie akcesoria dla siebie i spędźcie razem miło czas.

Rolki czy hulajnoga – co wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego sprzętu dla swojego dziecka, najlepiej kierować się jego wiekiem. Jazda na rolkach jest dość trudna i na początku może wiązać się z licznymi upadkami i zranieniami. Przeznaczone są raczej dla dzieci od czterech lub nawet pięciu lat. Przy zakupie rolek absolutnie nie wolno kierować się zasadą „im taniej, tym lepiej”. Mimo że dzieci szybko rosną i wyrastają z rolek, lepiej zainwestować w bardziej jakościowy sprzęt i w przyszłości go sprzedać. Sklep https://roooolki.com oferuje pomoc przy dobieraniu odpowiednich rolek, które powinny zapewnić komfortową i bezpieczną jazdę. Możesz także wybrać hulajnogę, która  jest o wiele prostsza w obsłudze, dlatego opanuje ją nawet dwulatek.

Rolki dla dziecka – nie taki trudny wybór

Dużo modeli świetnych rolek znajdziesz tutaj: https://roooolki.com/pol_m_Rolki-344.html.  Możesz wybrać spośród dwóch rodzajów – z miękkim butem lub z twardym. Obie opcje mają swoje zalety. Te pierwsze zapewniają skuteczniejszą wentylację, zaś drugie – lepiej usztywniają nogę. Dla dzieci lepszym wyborem będzie druga opcja – unikniesz kontuzji oraz koślawienia nóg. Rozmiar rolek powinien być dobrze dobrany. Nie powinny być ani za duże, ani za małe. Istotny jest również dobór odpowiednich łożysk oraz kółek.

Hulajnoga najlepsza z najlepszych

Kupując hulajnogę, nie należy oszczędzać na jakości. Ważne jest, by sprzęt posiadał certyfikat bezpieczeństwa. Odpowiednie propozycje znajdziesz tutaj: https://roooolki.com/pol_m_Hulajnogi-340.html.  Dobierając odpowiedni model, istotną kwestią jest wzrost, a także waga dziecka. Hulajnoga przede wszystkim nie może być zbyt duża, gdyż jazda przez to będzie znacznie utrudniona.

Istnieją hulajnogi dwu- i trzykołowe. Te pierwsze będą odpowiednie dla dzieci, które mają już wypracowaną koordynację ruchową. Trzykołowa wersja to doskonała opcja dla małych dzieci, które podczas jazdy mogą pracować nad stabilnością i równowagą. Kupując hulajnogę, sprawdź, czy ma ona możliwość regulowania kierownicy – dzięki temu dłużej będzie cieszyć Twoją pociechę.

Oprócz doboru odpowiedniego sprzętu pamiętaj również o zapewnieniu bezpieczeństwa swojemu dziecku. Postaw na odpowiedni kask oraz ochraniacze na nadgarstki, łokcie i kolana. Warto wybrać akcesorium najwyższej jakości. Kup także odpowiedni sprzęt dla siebie i cieszcie się wspólną jazdą.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.