Zachęć swoje dziecko do ruchu na świeżym powietrzu

Nie pozwól, by Twoje dziecko spędzało czas przed monitorem komputera lub telewizora, gdy za oknem piękna pogoda. Jeśli odpowiednio je zachęcisz, z pewnością pokocha ruch na świeżym powietrzu. Doskonale do tego nadadzą się wszelkie deskorolki, rolki i hulajnogi. Podpowiadamy, jaki sprzęt wybrać, aby ucieszyło Twoją pociechę. Wybierz także odpowiednie akcesoria dla siebie i spędźcie razem miło czas.

Rolki czy hulajnoga – co wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego sprzętu dla swojego dziecka, najlepiej kierować się jego wiekiem. Jazda na rolkach jest dość trudna i na początku może wiązać się z licznymi upadkami i zranieniami. Przeznaczone są raczej dla dzieci od czterech lub nawet pięciu lat. Przy zakupie rolek absolutnie nie wolno kierować się zasadą „im taniej, tym lepiej”. Mimo że dzieci szybko rosną i wyrastają z rolek, lepiej zainwestować w bardziej jakościowy sprzęt i w przyszłości go sprzedać. Sklep https://roooolki.com oferuje pomoc przy dobieraniu odpowiednich rolek, które powinny zapewnić komfortową i bezpieczną jazdę. Możesz także wybrać hulajnogę, która  jest o wiele prostsza w obsłudze, dlatego opanuje ją nawet dwulatek.

Rolki dla dziecka – nie taki trudny wybór

Dużo modeli świetnych rolek znajdziesz tutaj: https://roooolki.com/pol_m_Rolki-344.html.  Możesz wybrać spośród dwóch rodzajów – z miękkim butem lub z twardym. Obie opcje mają swoje zalety. Te pierwsze zapewniają skuteczniejszą wentylację, zaś drugie – lepiej usztywniają nogę. Dla dzieci lepszym wyborem będzie druga opcja – unikniesz kontuzji oraz koślawienia nóg. Rozmiar rolek powinien być dobrze dobrany. Nie powinny być ani za duże, ani za małe. Istotny jest również dobór odpowiednich łożysk oraz kółek.

Hulajnoga najlepsza z najlepszych

Kupując hulajnogę, nie należy oszczędzać na jakości. Ważne jest, by sprzęt posiadał certyfikat bezpieczeństwa. Odpowiednie propozycje znajdziesz tutaj: https://roooolki.com/pol_m_Hulajnogi-340.html.  Dobierając odpowiedni model, istotną kwestią jest wzrost, a także waga dziecka. Hulajnoga przede wszystkim nie może być zbyt duża, gdyż jazda przez to będzie znacznie utrudniona.

Istnieją hulajnogi dwu- i trzykołowe. Te pierwsze będą odpowiednie dla dzieci, które mają już wypracowaną koordynację ruchową. Trzykołowa wersja to doskonała opcja dla małych dzieci, które podczas jazdy mogą pracować nad stabilnością i równowagą. Kupując hulajnogę, sprawdź, czy ma ona możliwość regulowania kierownicy – dzięki temu dłużej będzie cieszyć Twoją pociechę.

Oprócz doboru odpowiedniego sprzętu pamiętaj również o zapewnieniu bezpieczeństwa swojemu dziecku. Postaw na odpowiedni kask oraz ochraniacze na nadgarstki, łokcie i kolana. Warto wybrać akcesorium najwyższej jakości. Kup także odpowiedni sprzęt dla siebie i cieszcie się wspólną jazdą.

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.