Przygotuj ogród na jesień

Jesień to doskonała pora do zadbania o swój ogród tak, aby stworzyć z niego przestrzeń wprost z Twoich marzeń. W chłodne, jesienne wieczory siedząc na kanapie, możesz dać upust swojej wyobraźni, wymyślając różnorodne, przepiękne aranżacje. Do tego celu możesz użyć nie tylko kwiatów i roślin, ale i ozdobnych kamieni czy drewnianych mebli.

Dróżki, ścieżki, uliczki…

Upiększanie ogrodu możesz rozpocząć od stworzenia urokliwych dróżek. Do tego celu użyj keramzytu (https://stonesgarden.pl/keramzyt) w wybranym przez Ciebie kolorze. Jest to także doskonałe rozwiązanie do stosowania w ogrodnictwie, gdyż spulchnia glebę, a także zabezpiecza przed nadmiernym odparowywaniem wody. To nie jedyna zaleta keramzytu. Poprawia on także strukturalną stabilność gleby i zapobiega niechcianemu mieszaniu się różnych typów podłoża. Keramzyt nie tylko nadaje się jako budulec ścieżki. Dzięki swoim właściwościom doskonale sprawdzi się również jako wypełniacz do donic lub uzupełnienie przestrzeni wokół kwiatów.

A może by tak… basen?!

Basen jest elementem często pojawiającym się w wymarzonym ogrodzie. Basen można kupić praktycznie w każdym większym sklepie i łatwo go zainstalować. Inwestując w niego, musisz pamiętać o odpowiednim przygotowaniu wody. W tym celu doskonale sprawdzą się tabletki solne, które ją zmiękczą (https://stonesgarden.pl/chemia-profesjonalna/tabletki-solne-do-zmiekczania-wody.html) oraz chlor. Warto także zainwestować w filtr. W ten sposób zadbasz nie tylko o czystość basenu i wody, ale także o komfort swój i innych osób podczas korzystania z niego.

Uwędź sobie rybę

Jeśli lubisz wędzone ryby czy mięso, dobrą inwestycją będzie własna wędzarnia. Utrzymanie jej nie jest drogie. Wystarczy po prostu co jakiś czas zaopatrzyć się w drewno do wędzenia (https://stonesgarden.pl/drewno-suszone-saltus/do-wedzenia). Nie zapomnij o utrzymywaniu Twojej wędzarni w czystości – wpłynie to z pewnością na smak i jakość wędzonych potraw. W wędzarni uwędzisz tradycyjne produkty, takie jak makrela, ale możesz również pokusić się o próbę uwędzenia owoców.

Projektowanie ogrodu w jesienny wieczór może być doskonałą rozrywką nie tylko dla Ciebie, ale całej Twojej rodziny. Warto wybudować w nim również ganek lub werandę. Zastanówcie się także nad roślinami: może stworzycie ogródek warzywny? Zaprojektujcie ogród wspólnie i sprawcie, by stał się przepiękną zieloną przestrzenią, zachęcającą do spędzania w nim czasu.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.