Mistrzostwa Polski w Para-Kolarstwie Śrem 2021

W weekend 25-26 września 2021 na terenie gminy Śrem po raz pierwszy w Wielkopolsce odbędą się Mistrzostwa Polski w Para-Kolarstwie. Kilkudziesięciu zawodników z całej Polski będzie walczyć o medale oraz tytuł mistrzowski w kilkunastu kategoriach. W zawodach wystartują para-olimpijczycy i medaliści Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Europy.   Rywalizacja rozstrzygnie się w dwóch wyścigach.
W sobotę 25 września 2021 r.  od godz. 10:00 para-kolarze ścigać się będą podczas Indywidualnej jazdy na czas, gdzie każdy zawodnik – startujący w odstępie 1 minuty – będzie miał na celu przejechanie pętli o długości 12 km 940 m w jak najkrótszym czasie.

W niedzielę 26 września 2021 r. odbędzie się Wyścig ze Startu Wspólnego, gdzie zawodnicy rywalizować będą w grupach startowych. O godz. 10:00 na starcie zameldują się zawodnicy na rowerach ręcznych, tzw. handbike’ach, natomiast o 12:30 w bój ruszą kategorie C i T. Dystanse wahać się będą od 38 do 77 km w zależności od kategorii. 

Miejsce:
Baza zawodów oraz wszystkie starty odbędą się przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowie.

Trasa zawodów
Pętla zawodów prowadzić będzie z Dąbrowy, przez Mechlin, drogą wojewódzką 432 (w kierunku Zaniemyśla), skręt w prawo na wysokości wsi Luciny, z powrotem do Dąbrowy.  

Przy trasie zawodów możliwe planowane są strefy kibica.
Organizatorzy zaplanowali oprawę muzyczną oraz atrakcje dla dzieci. Więcej informacji można będzie znaleźć na fanpage’u Klubu Sportowego Zero Załamki na Facebooku www.fb.com/klubsportowyzerozalamki

Impreza odbywać się będzie pod patronatem Burmistrza Śremu oraz jest finansowana przez PFRON oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 

Organizatorami  Mistrzostw Polski w Para-Kolarstwie  są:

  • Polski Związek Sportu NIepełnosprawnych “Start”
  • Klub Sportowy Zero Załamki. 

UWAGA UTRUDNIENIA DOROGOWE 
w dniu 25-26 września 2021
  W związku z organizacją „XIII Mistrzostw Polski w Para-Kolarstwie – ŚREM 2021” zaplanowanych na weekend 25-26 września 2021 w gminie Śrem (pętla zawodów: Dąbrowa-Mechlin-DW432-Dąbrowa)  przewidywane są utrudnienia drogowe na trasie zawodów:

Przewidywany czas wystąpienia utrudnień związany z wyłączeniem trasy zawodów z ruchu:
– Sobota 25.09.2021 – przedział czasowy 9:45 – 13:30
– Niedziela 26.09.2021 – przedział czasowy 9:45 – 15:30

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.