Kolej+ | Spotkanie konsultacyjne online w sprawie połączenia kolejowego do Śremu 26 sierpnia 2021 r.

Urząd Miejski w Śremie wspólnie z Samorządem Województwa Wielkopolskiego, konsorcjum firm Infra – Centrum Doradztwa Sp. z o.o. i Instytut Kolejnictwa serdecznie zapraszają 26 sierpnia 2021 r. do uczestnictwa w spotkaniu konsultacyjnym on-line  dotyczącym przywrócenia połączeń kolejowych do Śremu. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 sierpnia 2021 r. Spotkanie dotyczy projektu „Wstępne Studium Planistyczno-Prognostyczne w ramach II etapu naboru do Programu Uzupełnienia Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej + do 2028 roku dla projektu liniowego pn. Rewitalizacja linii kolejowej nr 369 na odcinku Śrem – Czempiń”, realizowanego na zlecenie Województwa Wielkopolskiego przez konsorcjum firm Infra – Centrum Doradztwa Sp. z o.o. i Instytut Kolejnictwa.

Ideą tej inwestycji jest rewitalizacja (odbudowa) linii kolejowej nr 369 na odcinku Czempiń – Śrem, co pozwoli na reaktywację po wielu latach przewozów pasażerskich na tej trasie. Inwestycja zakłada wykorzystanie istniejącego przebiegu linii kolejowej 369 (nie jest planowana budowa linii kolejowej w nowym przebiegu).

Na odcinku Czempiń – Śrem planowana jest budowa i odbudowa przystanków osobowych. Część z nich zostanie odbudowana w historycznej lokalizacji, planowane są również nowe lokalizacje przystanków.
Celem inwestycji jest utworzenie atrakcyjnego połączenia kolejowego Śremu, oraz miejscowości położonych na odcinku Śrem – Czempiń, m.in. z Poznaniem. Odbudowana kolej ma stanowić konkurencyjną alternatywę dla transportu drogowego.

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się w dniu 26 sierpnia 2021 r. (czwartek) o godz. 17:00.
Spotkanie odbędzie się w formie zdalnej.

Zgłoszenia 
Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres mailowy: konsultacje.srem@infracd.pl, do dnia 24 sierpnia (wtorek). Link do telekonferencji zostanie przesłany zgłoszonym osobom w dniu 25 sierpnia (środa) wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi projektu.

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.