Capchem dla śremskiego WOPR i OSP Pysząca

Deski ratunkowe, kamizelki asekuracyjne, motopompa czy przenośny system oświetleniowy – w taki między innymi ekwipunek zaopatrzyli się właśnie nasi ratownicy i strażacy. Zakupy umożliwiła dotacja Capchem dla śremskiego WOPR i OSP Pysząca, w sumie 25 tysięcy złotych.

Jednym z naszych priorytetów jest bezpieczeństwo, zarówno w naszych fabrykach, jak i w ich najbliższym otoczeniu. Nowy sprzęt ma przecież służyć naszym przyszłym pracownikom, ich rodzinom i sąsiadom – mówi Joanna Pawlicka z Capchem Poland. Zakład produkcji elektrolitów rozpocznie produkcję w przyszłym roku, po tym, jak przystosuje do tego budynki na działce przy ul. Wiosennej w Śremie. Teraz firma przygotowuje się do prac adaptacyjnych, ruszyła też z pierwszymi rekrutacjami. – Ale też, co istotne, nawiązujemy relacje z lokalną społecznością – podkreśla Joanna Pawlicka. – Zależy nam na tym, by mieszkańcy poznali interesujące ich szczegóły dotyczące inwestycji i wiedzieli, że jesteśmy dla nich dobrym sąsiadem.

Wiosną Capchem został sponsorem głównym Warty Śrem, wspiera też śremskiego zawodnika sportów motorowodnych przygotowującego się do mistrzostw Polski i Europy. Współpraca ze strażakami i ratownikami ma podkreślić znaczenie bezpieczeństwa mieszkańców regionu. Pierwszym wspólny działaniem inwestora i OSP Pysząca była Bezpieczna Strefa Capchem podczas Capchem Cup. Tym razem firma zainwestowała w ekwipunek ratowniczy. Uroczyste przekazanie zakupionego sprzętu OSP odbyło się 27 lipca, a WOPR 2 sierpnia. Za pieniądze od Capchem strażacy kupili między innymi przenośny system oświetleniowy i pływającą motopompę, która umożliwia napełnianie zbiorników pojazdów pożarniczych bez potrzeby budowania stanowiska wodnego oraz awaryjne nawadnianie lub osuszanie terenów rolniczych. – Cieszymy się, że Capchem skupia uwagę na bezpieczeństwie. Dla nas jest ono głównym celem, dlatego razem jesteśmy w stanie więcej zdziałać. Otrzymane pieniądze przeznaczyliśmy na zakup niezbędnego do pracy strażaka sprzętu. Zarówno nowe oświetlenie jak i motopompa pozwolą nam na polepszenie pracy w trudnych warunkach – podkreśla Naczelnik OSP w Pyszącej Przemysław Górny.

WOPR zakupiło dmuchane deski typu SUP (z ang. Stand Up Paddle, czyli wiosłowanie na stojąco), służące transportowaniu poszkodowanych oraz kamizelki asekuracyjne. – Śremski oddział WOPRu działa dopiero od zeszłego lata. Większość naszego ekwipunku to sprzęt prywatny. Dlatego tym bardziej doceniamy każde wsparcie. Zakupione deski pozwolą na jeszcze lepsze wdrożenie młodszych ratowników, którzy nauczą się obycia ze sprzętem i sposobu zachowania w każdej sytuacji – mówi Krzysztof Gabrysiak, Prezes Zarządu WOPR Śrem.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.