Bezpiecznie rozpocznijmy nowy rok szkolny!

Policjanci śremskiej drogówki wzięli pod lupę rejony wokół placówek oświatowych. Sprawdzili oznakowanie pionowe i poziome, prawidłowość działania sygnalizacji świetlnych oraz miejsca postoju autobusów szkolnych. 1 września, w związku z rozpoczęciem roku szkolnego, funkcjonariusze będą pełnili służbę w rejonach placówek oświatowych. Do wszystkich kierowców apelujemy o to, aby uważali w pobliżu szkół i zdejmowali nogę z gazu. Młodzież prosimy o rozwagę, rozsądek, przestrzeganie przepisów, a także ogólnie przyjętych zasad.

Tradycyjnie już, koniec sierpnia, to dla policjantów czas rozpoczęcia akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach tych działań funkcjonariusze śremskiej drogówki przeprowadzili już, na terenie powiatu śremskiego, kontrolę oznakowania w rejonach szkół i przedszkoli.

Mundurowi stwierdzili nieprawidłowości i braki, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Wyniki policyjnych kontroli zostały przekazane zarządcom dróg oraz przedstawicielom samorządów gminnych. Policjanci najczęściej stwierdzali brak konkretnych znaków przy placówkach oświatowych, przy przystankach szkolnych i przejściach dla pieszych. Szef śremskiej drogówki już otrzymuje zwrotne informacje o naprawieniu stwierdzonych nieprawidłowości i uzupełnieniu oznakowania.

W najbliższą środę, 1 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Tradycyjnie już postaramy się być tego dnia w rejonie placówek oświatowych. Kierowców prosimy o to, aby koniecznie uważali w pobliżu szkół i zdejmowali nogę z gazu!

Młodzież prosimy o rozwagę, rozsądek, przestrzeganie przepisów, a także ogólnie przyjętych zasad. Przypominamy też o ewentualnych konsekwencjach i o tym, że nieletni odpowiadają w myśl “Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich”. 

Bezpiecznie rozpocznijmy nowy rok szkolny!

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.