Włoska potęga zamyka skład XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia

Jedna z najbardziej utytułowanych drużyn świata zagra w XVI Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia. Sir Safety Perugia po raz pierwszy w historii przyleci do Polski na turniej towarzyski. Wielkopolscy kibice będą mieli niepowtarzalną szansę, aby podziwiać na żywo gwiazdy światowego formatu.

Organizatorzy XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia przyzwyczaili kibiców do tego, że co roku do Zalasewa przyjeżdżają czołowe drużyny z Plus Ligi. Tym razem do najlepszych ekip z krajowego podwórka dołącza światowa potęga – Sir Safety Perugia. Włoski gigant ma w swoim składzie takie gwiazdy siatkówki jak Wilfredo Leon, Matthew Anderson czy Simone Gianelli. – Dziękuję prezesowi Gino Sirciemu za przyjęcie zaproszenia na naszą imprezę. Zrobimy wszystko, aby jego zawodnicy czuli się u nas jak w domu – mówi Anna Sumelka – organizatorka Memoriału. – Mieliśmy już okazję gościć zespoły zagraniczne światowego formatu, jednak przyjazd Perugii to dla naszej dyscypliny historyczna chwila – dodaje.

Światowa potęga

Sir Safety Perugia to jedna z najlepszych drużyn świata. Co roku wymieniana jest jako jeden z faworytów do wygrania Ligi Mistrzów i włoskiej SuperLega. W swojej bogatej kolekcji mają siedem medali rodzimego czempionatu, w tym złoto z 2018 roku. Klub ten dwukrotnie wygrywał Puchar i trzykrotnie Superpuchar Włoch. W Europie zdobyli srebro w 2017 i brąz w 2018 roku. Przez większość ostatniego sezonu trenerem zespołu był Vital Heynen – selekcjoner reprezentacji Polski. Oprócz Wilfredo Leona, w trakcie play offów klub wzmocnił także Maciej Muzaj. Obecnie włoską ekipę prowadzi Nikola Grbic, który poprowadził Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle do wygrania Ligi Mistrzów. – XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia to dla nas doskonały test przed startem rozgrywek. Będziemy mieli okazję rywalizować z bardzo mocnymi drużynami, dzięki czemu odpowiednio przygotujemy się do sezonu – mówi szkoleniowiec Perugii. – Bardzo się cieszę na przyjazd do Polski również ze względów prywatnych – będę miał okazję spotkać się z moimi przyjaciółmi, z którymi wygraliśmy siatkarską Ligę Mistrzów – dodaje.

Bilety na XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia

Zestawienie drużyn XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia wygląda imponująco. Klubowy mistrz Europy – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, pełna reprezentantów Polski trzecia drużyna Plusligi – Verva Warszawa Orlen Paliwa, genialna w ruchach transferowych i posiadająca znakomitych kibiców – Aluron CMC Warta Zawiercie oraz włoska potęga – Sir Safety Perugia. Jedno jest pewne – kibice siatkówki z Wielkopolski mają niepowtarzalną okazję zobaczyć na żywo prawdziwy gwiazdozbiór najlepszych zawodników na świecie. Podziwiać w jeden weekend Leona, Andersona, Gianelliego, Śliwkę, Kaczmarka, Semeniuka, Conte, Kovacevica, Konarskiego czy Nowakowskiego, Wojtaszka i Kwolka to sposobność iście wyjątkowa i prawdopodobnie niepowtarzalna. Do sprzedaży trafiły właśnie wejściówki na tę imprezę, które można nabyć w serwisie Ticketos.pl. Karnet dwudniowy kosztuje 140 złotych. Bilety jednodniowe dostępne są w cenie 80 złotych. Impreza zorganizowana będzie zgodnie z obostrzeniami epidemicznymi – co oznacza mniejszą liczbę miejsc niż dotąd. – Skład tegorocznego Memoriału napawa nas dumą. Tegoroczna edycja Memoriału przejdzie do historii – mówi burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek. – Serdecznie zapraszam kibiców siatkówki na tę imprezę – dodaje.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.