Urządzenia separacyjne – co warto wiedzieć na ten temat?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Urządzenia separacyjne stosuje się w celu oddzielania od siebie różnego rodzaju substancji. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim na liniach produkcyjnych. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat tego typu urządzeń!

Separatory to nieodłączny element linii produkcyjnych. W sklepach są dostępne różne rodzaje takich urządzeń. Jeżeli chcesz zapoznać się z ciekawymi informacjami na ich temat, przeczytaj nasz artykuł.

Urządzenia separacyjne – zastosowanie

Separatory to urządzenia używane w celu oddzielenia od siebie różnego rodzaju substancji. Urządzenia separacyjne znajdują zastosowanie na wielu liniach produkcyjnych. Są używane m.in. w branży budowlanej, przemysłowej i kopalnianej. Separatory mogą mieć różne rozmiary. Na budowach najczęściej stosuje się niewielkie przesiewacze, natomiast w żwirowniach lub kopalniach potrzebne są większe urządzenia o dużej wydajności. 

Urządzenia separacyjne – rodzaje

Na rynku dostępne są różne rodzaje urządzeń separacyjnych. Można je podzielić m.in. ze względu na kształt. Wyróżnia się przede wszystkim separatory okrągłe, prostokątne i oscylacyjne. Poniżej znajdziesz krótki opis poszczególnych urządzeń.

  • Separatory okrągłe – doskonale nadają się do przesiewania surowców lub produktów gotowych (zarówno w formie sypkiej, jak i płynnej). Tego typu odsiewacze mają zastosowanie przede wszystkim w branży chemicznej i spożywczej. Na rynku są dostępne różne rodzaje separatorów okrągłych. Można wyróżnić separatory odpylające, odcinające, filtrujące, ciśnieniowe, kaskadowe, wielopokładowe, wsadowe oraz nisko-profilowe przelotowe.
  • Przesiewacze prostokątne – sprawdzają się do filtracji i transportu produktów sypkich i płynnych. Znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym oraz kopalnianym.
  • Separatory oscylacyjne – służące do odsiewania suchych surowców (takich jak trociny, wióry, kora czy zrębki drzewne). Tego typu urządzenia podczas swojej pracy wykonują ruch trójwymiarowy, zbliżony do przesiewania ręcznego.

Co to jest transformator separacyjny?

Transformator separacyjny to forma ochrony przeciwporażeniowej. Transformatory separacyjne wykorzystywane są w miejscach, gdzie występuje duże ryzyko porażenia prądem elektrycznym i z pewnych powodów nie wykorzystuje się urządzeń o obniżonym napięciu. Urządzenia pozwalają wyeliminować drogę powrotną prądu porażeniowego. Można je często znaleźć w szafach rozdzielczych, które znajdują się w zakładach produkcyjnych. Przekładnia takiego urządzenie jest równa 1. Oznacza to, że napięcie wyjściowe jest równe napięciu wejściowemu. Transformatory separacyjne posiadają separację galwaniczną z uzwojeniem pierwotnym i wtórnym.

Gdzie kupić separator wysokiej jakości?

Jeżeli szukasz urządzeń separacyjnych wysokiej jakości, warto podjąć współpracę z profesjonalną i doświadczoną firmą – https://piomarsc.com/separatory/. W dobrych sklepach można znaleźć wysokiej jakości urządzenia w atrakcyjnych cenach. Dodatkowo możesz liczyć na profesjonalne wsparcie techniczne pracowników. 

Urządzenia separacyjne znajdują zastosowanie w wielu branżach. W sklepach są dostępne różne rodzaje takich urządzeń. Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, aby kupić sprzęt idealnie dostosowany do Twoich potrzeb.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.