Kolejni nietrzeźwi i nierozważni na śremskich drogach

W ciągu ostatnich trzech dni (od 6 do 8 lipca) śremscy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych kierujących pod wpływem alkoholu, a piratom drogowym, którzy drastycznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym, zatrzymali uprawnienia do kierowania. Przed nami weekend, mundurowi apelują o trzeźwość za kierownicą i bezpieczną prędkość. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

Wczoraj, 8 lipca około godz. 23.20, policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Książu Wielkopolskim na ulicy Nowomiejskiej zatrzymali do kontroli drogowej Opla Corsę. Okazało się, że kierujący tym pojazdem, 36-letni mieszkaniec gminy Książ Wielkopolski, był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Natomiast we wtorek, 6 lipca, śremscy funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu dwóch kierujących pod wpływem alkoholu. Najpierw, o godz. 07.40, w Śremie na ulicy Piłsudskiego policjant drogówki zatrzymał do kontroli drogowej samochód ciężarowy Citroen Jumper, którego kierujący, 37-letni śremianin, znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Później, o godz. 15.58, dyżurny śremskiej policji został powiadomiony o tym, że ze Śremu w kierunku Dolska jedzie prawdopodobnie nietrzeźwy rowerzysta. Sprawą zajęli się policjanci patrolówki. Faktycznie okazało się, że 29-letni rowerzysta z gminy Książ Wielkopolski miał aż trzy promile alkoholu w organizmie. Policjanci doprowadzili go miejsca zamieszkania i przekazali matce.

Sprawy kierujących samochodami znajdą swój finał w sądzie. Sprawa nietrzeźwego rowerzysty zakończyła się postępowaniem mandatowym.

6 i 7 lipca br. funkcjonariusze drogówki namierzyli też trzech piratów drogowych, którzy drastycznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. 6 lipca, około godz. 12.00, w Gaju policjant zatrzymał prawo jazdy kierującemu samochodem Ford Transit, 40-letniemu mieszkańcowi Leszna, który pędził przez wioskę z prędkością 107 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Tego samego dnia, o godz. 17.35, w tej samej miejscowości prawo jazdy na trzy miesiące stracił 60-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego, który kierując Porsche Cayenne jechał z prędkością 105 km/h. Następnego dnia, 7 lipca, o godz. 16.33, policjanci w Borgowie namierzyli kierującego Suzuki SX4, 20-letniego śremianina, który pędził 118 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. W tym przypadku mundurowi również zatrzymali prawo jazdy. Trzech piratów drogowych zostało też ukaranych mandatami.

Przed nami weekend. Policjanci proszą o trzeźwość za kierownicą i bezpieczną prędkość. Od początku wakacji, w skali kraju, doszło już do 78 tragicznych w skutkach wypadków drogowych, za którymi kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.