Kłopoty z przygotowaniami

19 lipca przygotowania do występów w V lidze rozpoczną piłkarze pierwszego zespołu. Treningi jeszcze się nie rozpoczęły, a zarząd i trener Hubert Sciak już mają nie lada orzech do zgryzienia.

W poniedziałek piłkarze Warty spotkają się na pierwszych zajęciach po krótkiej wakacyjnej przerwie.

Okres przygotowawczy jest stosunkowo krótki i mogliśmy zacząć nieco wcześniej, ale doszedłem do wniosku, że po intensywnej końcówce poprzedniego sezonu chłopakom potrzebny jest przede wszystkim odpoczynek psychiczny – mówi trener Hubert Sciak. – Potrzebują też troszkę odpocząć od siebie i nabrać nowych chęci i zapału – dodał.

Na przygotowanie do inauguracji V ligi zespół będzie miał równo miesiąc. Piłkarzy czeka 15 jednostek treningowych i 5 sparingów, a rywalami będą TPS Winogrady, Obra Kościan, Concordia Murowana Goślina, Pelikan Niechanowo i Piast Kobylnica.

Warciarze jeszcze nie wznowili treningów, a już zanosi się na to, że zarząd i trenera czeka kolejne organizacyjne wyzwanie. Wszystko przez opóźnienia w przetargu na remont stadionu. – Dochodzą mnie niepokojące słuchy, że ze względu na prace remontowe bieżni boisko główne może być wykluczone do końca listopada  a jeśli faktycznie tak będzie, to nie będziemy mieli gdzie trenować i grać – mówi trener Hubert Sciak.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.