Znamy zwycięzców Capchem CUP

Orlik Mosina, Wielkopolska Komorniki, Warta Śrem i Warta Poznań to zwycięzcy turnieju Capchem CUP, który przez dwa dni rozgrywany był na boiskach w Parku Miejskim w Śremie. W zmaganiach wzięła udział rekordowa liczba 54 drużyn oraz niemal 600 młodych piłkarzy.

Turniej Capchem CUP, który po raz kolejny organizował Śremski Klub Sportowy Warta, był jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznym obchodom stulecia działalności klubu.

Rywalizacja toczyła się w czterech kategoriach wiekowych. W turnieju wzięła udział rekordowa liczba 54 drużyn. Rano na boisku mierzyli się piłkarze z kategorii Orlik (10-11 lat), natomiast po południu mieszkańcy Śremu mogli obserwować zmagania Żaków (8-9 lat). Sobotnie eliminacje pozwoliły wyłonić drużyny grające w niedzielnych finałach. Wśród zwycięzców znalazły się zespoły z całej Wielkopolski – Mosiny, Komorników, a nawet Poznania.

– Cieszymy się, że turniej buduje swoją markę i z roku na rok przybywa drużyn. W tym roku gościliśmy aż 16 zespołów więcej niż rok temu. Rośnie też poziom sportowej rywalizacji, a spotkania dostarczają wielu pozytywnych emocji. Dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizację oraz przebieg turnieju, bo pracy było co nie miara. Wszystko się jednak udało, a zadowolenie uczestników i uśmiechy dzieci to dla nas największa nagroda – powiedział prezes Dominik Sworowski.

W rywalizacji z rówieśnikami z innych klubów dobrze zaprezentowali się młodzi piłkarze Akademii Warty Śrem. Pierwsze miejsce i złote medale wywalczyli chłopcy z rocznika 2012. Podopieczni Marka Rzońcy w grupie finałowej nie doznali żadnej porażki. Odnieśli cztery zwycięstwa, a także zremisowali 1:1 z ekipą Wielkopolska Komorniki, która ostatecznie zajęła drugie miejsce.

Srebrnymi medalistami turnieju zostali z kolei chłopcy z rocznika 2010. Drużyna prowadzona przez Mateusza Pietrowskiego wygrała 9 z 10 spotkań, przegrywając jedynie ostatni, finałowy mecz z Orlikiem Mosina. Z kolei brąz wywalczyli zawodnicy z Tucholanki Tuchola, zdobywając dziewięć punktów w tabeli.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również Bezpieczna Strefa Capchem, w której najmłodsi mieszkańcy, w asyście ratowników z miejsko-powiatowego oddziału WOPR w Śremie oraz strażaków z OSP Pysząca, mogli zwiedzić pojazd strażacki, przymierzyć mundury czy porozmawiać o bezpieczeństwie podczas trwających wakacji.

– Turniej został zorganizowany na bardzo wysokim poziomie, a my, jako sponsor klubu Warta Śrem, cieszymy się, że mogliśmy dołożyć cegiełkę do finalnego sukcesu wydarzenia – podkreśla Tao Zhang, Project Manager Capchem Poland – W naszej firmie przywiązujemy dużą wagę do bezpieczeństwa, dlatego chcemy, by świadomość mieszkańców Śremu w tym temacie wzrastała. Edukacja dzieci i młodzieży jest bardzo ważna, dlatego postanowiliśmy zorganizować Bezpieczną Strefę Capchem, gdzie młodzi piłkarze oraz kibice mogli zobaczyć jak ważne jest nasze bezpieczeństwo.

Turniej zakończyła uroczysta ceremonia wręczenia pucharów przez burmistrza Śremu, Adama Lewandowskiego oraz przedstawicieli firmy Capchem. Jednak nie tylko zwycięskie drużyny zostały wyróżnione nagrodami – wszyscy uczestnicy turnieju wyjechali ze Śremu z pamiątkowymi medalami oraz upominkami od głównego sponsora wydarzenia i klubu Warta Śrem – firmy Capchem.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.