Podsumowanie XX edycji konkursu PUSZKObranie

Zakończył się XX Gminny Konkurs Ekologiczny PUSZKObranie. Do udziału w XX edycji zgłosiło się 18 placówek oświatowych z terenu gminy Śrem, łącznie 4028 osób. Zgromadzono łącznie 985,9 kg puszek, co daje średnio 0,24 kg złomu/osobę.  W XX edycji PUSZKObrania I miejsce wywalczył Środowiskowy Dom Samopomocy w Śremie (7,28 kg puszek/osobę), II miejsce przypadło przedszkolakom z Niepublicznego Przedszkola „Leśna Polanka” w Mechlinie (1,93 kg puszek/osobę), III miejsce zajęły przedszkolaki z Przedszkola Nr 7 „Janka Wędrowniczka (0,88 kg puszek/osobę) oraz Przedszkola Nr 2 “Słoneczna Gromada” (0,87 kg puszek/osobę).

Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom!
  Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na problem segregacji odpadów i ich recykling oraz ukształtowanie nawyków z tym związanych.
Przedmiotem konkursu jest zbiór puszek aluminiowych po napojach. Podstawą klasyfikacji konkursu jest wskaźnik odzysku (recyklingu) liczony wg wzoru:
R = ilość zebranych puszek (kg)/ilość uczniów (podopiecznych)

Puszki gromadzone są w szkołach i przedszkolach i następnie przekazywane do punktu skupu. Od kilkunastu lat w zakresie odbioru złomu aluminiowego współpracują z Urzędem Miejskim w Śremie panowie Marek Cieślak i Marek Miłowski z Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego EKO-PARTNER. Każdego miesiąca firma przekazuje do urzędu zestawienie z ilością puszek przekazanych przez placówki. Wpływy z tytułu sprzedaży puszek przekazywane są placówkom oświatowym.
  Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci okolicznościowych czeków:

  • 1000 zł dla zwycięzcy,
  • 800 zł za zajęcie II miejsca,
  • 600 zł za zajęcie III miejsca (dwie placówki).

Dla placówek oświatowych czynnie biorących udział w konkursie przygotowano upominki oraz dyplomy pamiątkowe.

Ponadto panowie Marek Cieślak i Marek Miłowski z Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego EKO-PARTNER przewidzieli dodatkową nagrodę dla placówki, która zajęła I miejsce w konkursie, w postaci dofinansowania do wycieczki.

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.