Kłos Zaniemyśl pokonany: 29 zwycięstw Warty Śrem w sezonie

Pierwszy zespół Warty zakończył tegoroczne rozgrywki ligowe 29 zwycięstwem w sezonie! Podopieczni Huberta Sciaka po raz drugi pokonali Kłosa Zaniemyśl. Tym razem na własnym boisku 2:1.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Andrzej Giczela w ramieniu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej wręczył piłkarzom Warty puchar z okazji awansu do V ligi.

Sobotni mecz rozgrywano w tropikalnych upałach, bo temperatura wynosiła grubo ponad 30 stopni. W efekcie tempo nie było zawrotne. Warciarze dominowali, a goście nastawieni byli na grę z kontry. Kibice w pierwszej połowie nie doczekali się goli. Na pierwsze trafienie przyszło im czekać do 81 minuty. Wtedy to wprowadzony Mateusz Mocek zapewnił prowadzenie śremskiej drużynie. Trzy minuty przed końcem goście wyrównali. Nieporozumienie na linii Maciej Błaszczyk – Michał Grzelak wykorzystał Jan Frąckowiak i był remis 1:1. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów w 90 minucie strzał życia oddał Patryk Kryszak. Piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką i wylądowała w samym okienku.

Warta wygrała 29 z 32 spotkań w tym sezonie, pozostałe trzy zremisowała i sięgnęła po awans do V ligi w imponującym stylu, bo bez porażki na koncie. Śremski zespół zdobył łącznie 90 punktów i strzelił rekordową liczbę 150 goli.

Więcej zdjęć na stronie internetowej Warty Śrem.