Dni Pokoju Anne Frank 2021

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Tegoroczna edycja międzynarodowego projektu pod hasłem Dni Pokoju Anne Frank 2021 z przyczyn epidemiologicznych odbyła się po raz pierwszy w wersji online. W projekcie brały udział szkoły z Niemiec, Holandii i Polski. Gminę Śrem reprezentowało 8 uczennic i uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Noblistów w Śremie wraz z opiekunem.

Podczas projektu uczniowie pracowali z wykorzystaniem różnych narzędzi pracy zdalnej – spotkania, wymiana informacji i doświadczeń odbywała się między innymi przez platformy komunikacyjne.
Plan projektu obejmował kilka godzin intensywnych zajęć codziennych w dniach 14-18 czerwca. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to dzieci i młodzież w konfliktach – pogwałcenia praw człowieka w przeszłości i teraźniejszości.
Stosowano różne metody pracy, interaktywne, angażujące wszystkich uczestników. Poruszono między innymi takie tematy jak: historia Narodowego Socjalizmu, drugiej wojny światowej, obozu Bergen-Belsen, wyjątkowej i szczególnej sytuacji dzieci i młodzieży w tamtym trudnym czasie i obecnie, temat konfliktów i nierówności w teraźniejszości. Było też spotkanie online z Juliusem Maslovatem z Kanady, który przeżył jako dziecko pobyt w obozie Bergen Belsen. Podczas bezpośredniego połączenia uczniowie mogli zadawać pytania osobie, która osobiście doświadczyła tematów poruszanych w trakcie całego tygodnia.
Komunikacja podczas projektu odbywała się w języku angielskim, chwilami w języku niemieckim, co było kolejną wartością dodaną całego przedsięwzięcia – doskonalenie umiejętności językowych w sytuacjach realnych. Zwieńczeniem udziału w projekcie było otrzymanie przez uczestników certyfikatów uczestnictwa.

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.