Czym wybrać się na wakacje?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Podróże kształcą nas od wieków – najlepiej wiedział o tym Marco Polo przemierzając odległe krainy geograficzne z Chinami włącznie. Wówczas podróżowanie było prawdziwym wyzwaniem i wymagało nakładu ogromnych środków – dzisiaj tego problemu już nie ma, a większość miejsc na naszej planecie jest świetnie skomunikowana. Problemem już nie jest dystans i pieniądze, ale wybór środka transportu. Dzisiaj właśnie przybliżymy tę problematykę na przykładzie własnych nóg, roweru, samochodu oraz samolotu. Które z nich przypadnie Wam do gustu? Przekonajcie się!

1. Wędrówka piesza
Jest to najtańsza, ale też najbardziej męcząca forma podróżowania wymagająca bardzo dokładnego rozplanowania – wszak plecak posiada ograniczone miejsce i nie zmieścicie do niego zapasów na dwutygodniową podróż. Zaletą natomiast jest możliwość dotarcia dosłownie w każdy zakamarek, czyli tam gdzie nie wjedziecie samochodem. Możecie się również zatrzymywać w dowolnym miejscu mając ze sobą namiot. To zdecydowanie świetny wybór dla tych, którzy lubią wypoczywać bardzo aktywnie.


2. Rower
To także opcja dla bardzo aktywnych – zdecydowanie szybciej pokonacie zaplanowany dystans. Przy odpowiednim doposażeniu swojego wehikułu możecie również spakować więcej potrzebnych rzeczy. Rowerem dostaniecie się w praktycznie każde, nawet trudnodostępne miejsce. Należy jednak pamiętać, że przed wyruszeniem podróż trzeba porządnie przygotować swój jednoślad i mieć przy sobie kilka podstawowych akcesoriów naprawczych jak łaty na dętki i pompkę.


3. Samochód
Jeden z najpopularniejszych środków transportu – to Ty decydujesz gdzie jedziesz i w jakim tempie (oczywiście zgodnie z przepisami). Jeżeli posiadasz dodatkowo samochód z nadwoziem kombi to bez problemu zapakujesz swoją rodzinę na dwutygodniowy wyjazd. Na upartego dacie radę się w nim wyspać. Minusy? Nie wjedziecie nim absolutnie wszędzie ze względu na rozmiar.


4. Samolot
Ostatni z naszych bohaterów – pozwoli Wam błyskawicznie pokonać bardzo duże odległości: w nieco ponad trzy godziny dostaniecie się z Warszawy do Madrytu. Możecie również zabrać do niego sporo bagaży (pod warunkiem, że dodatkowo za nie zapłacicie). Niewątpliwą zaletą tego środka transportu jest koszt podróżowania – obecnie bilety nie kosztują fortuny, a dzięki częstym promocjom „last minute” można polecieć nawet za kilkanaście złotych np. do Dublina! Zdecydowanie mamy tutaj najlepszy stosunek jakości do ceny. Nawet jeżeli jesteś fanatykiem samochodu to nikt nie każe Ci się z nim rozstawać. Możesz go spokojnie użyć do transferu. Parkingi Okęcie są na niego gotowe.

Mamy nadzieję, że wybierzecie dla siebie właściwy środek lokomocji. Najważniejsze to Wasza satysfakcja i odpoczynek – w końcu trzeba naładować baterie na cały rok!

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.