Okradł metodą “na koło”, został namierzony przez kryminalnych ze Śremu

Policja
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Kryminalni ze Śremu namierzyli złodzieja, który ukradł laptopa z samochodu w czasie kiedy pokrzywdzony wymieniał koło na terenie myjni samochodowej. Z ustaleń policjantów wynika, że 39-letni sprawca kradzieży jeżdżąc po kraju i działając w taki sam bądź podobny sposób dokonał jeszcze kilku kradzieży pieniędzy z samochodów. Amator cudzego mienia został zatrzymany w Warszawie, usłyszał zarzut i za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

15 lutego 2021 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zgłosił się mieszkaniec Kościana, który zawiadomił o kradzieży laptopa i dwóch pendrive’ów o łącznej wartości 5 000 złotych.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna przejeżdżał przez Śrem i około godz. 13.50 zatrzymał się na terenie myjni samochodowej, aby wymienić koło. W trakcie wymiany koła mieszkaniec Kościana był tak skoncentrowany na tej czynności, że nie zauważył, jak z drugiej strony auta ktoś ostrożnie się skradał i podszedł do tylnych drzwi samochodu, otworzył je i zabrał torbę z laptopem oraz dwa pendrive’y. Następnie złodziej nie domknął drzwi, aby nie robić hałasu i niezauważony przez pokrzywdzonego uciekł.

Pracujący nad sprawą policjanci Wydziału Kryminalnego dokonywali szczegółowych, żmudnych sprawdzeń, powiązali różne fakty i jeszcze w marcu tego roku wytypowali osobę podejrzaną, którą okazał się 39-letni obywatel Gruzji. Wszystko wskazuje na to, że złodziej wcześniej przebił oponę od samochodu pokrzywdzonego i jechał za nim czekając aż ten zatrzyma się i będzie wymieniał koło.

39-latek jest notowany przez Policję w różnych regionach kraju, gdzie działał w taki sam bądź podobny sposób i dokonywał kradzieży pieniędzy z samochodów.

Pod koniec kwietnia obywatela Gruzji, poszukiwanego przez śremską Policję, zatrzymali policjanci w Warszawie. Tam też 39-latek usłyszał zarzut dokonania kradzieży i został przesłuchany. Funkcjonariusze zabezpieczyli również do sprawy dwa kolce znalezione w samochodzie, którym poruszał się podejrzany.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Policjanci proszą o ostrożność! Przestępcy wykorzystują nasz brak czujności. Jeżeli „złapaliśmy gumę” i wymieniamy koło należy zamknąć okna i drzwi auta. Pamiętajmy też o tym, żeby w czasie wymiany nie zostawiać na dachu lub masce samochodu saszetek, portfeli z dokumentami, gotówką czy też innych cennych przedmiotów.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.