Policja

Okradł metodą „na koło”, został namierzony przez kryminalnych ze Śremu

Kryminalni ze Śremu namierzyli złodzieja, który ukradł laptopa z samochodu w czasie kiedy pokrzywdzony wymieniał koło na terenie myjni samochodowej. Z ustaleń policjantów wynika, że 39-letni sprawca kradzieży jeżdżąc po kraju i działając w taki sam bądź podobny sposób dokonał jeszcze kilku kradzieży pieniędzy z samochodów. Amator cudzego mienia został zatrzymany w Warszawie, usłyszał zarzut i za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

15 lutego 2021 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zgłosił się mieszkaniec Kościana, który zawiadomił o kradzieży laptopa i dwóch pendrive’ów o łącznej wartości 5 000 złotych.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna przejeżdżał przez Śrem i około godz. 13.50 zatrzymał się na terenie myjni samochodowej, aby wymienić koło. W trakcie wymiany koła mieszkaniec Kościana był tak skoncentrowany na tej czynności, że nie zauważył, jak z drugiej strony auta ktoś ostrożnie się skradał i podszedł do tylnych drzwi samochodu, otworzył je i zabrał torbę z laptopem oraz dwa pendrive’y. Następnie złodziej nie domknął drzwi, aby nie robić hałasu i niezauważony przez pokrzywdzonego uciekł.

Pracujący nad sprawą policjanci Wydziału Kryminalnego dokonywali szczegółowych, żmudnych sprawdzeń, powiązali różne fakty i jeszcze w marcu tego roku wytypowali osobę podejrzaną, którą okazał się 39-letni obywatel Gruzji. Wszystko wskazuje na to, że złodziej wcześniej przebił oponę od samochodu pokrzywdzonego i jechał za nim czekając aż ten zatrzyma się i będzie wymieniał koło.

39-latek jest notowany przez Policję w różnych regionach kraju, gdzie działał w taki sam bądź podobny sposób i dokonywał kradzieży pieniędzy z samochodów.

Pod koniec kwietnia obywatela Gruzji, poszukiwanego przez śremską Policję, zatrzymali policjanci w Warszawie. Tam też 39-latek usłyszał zarzut dokonania kradzieży i został przesłuchany. Funkcjonariusze zabezpieczyli również do sprawy dwa kolce znalezione w samochodzie, którym poruszał się podejrzany.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Policjanci proszą o ostrożność! Przestępcy wykorzystują nasz brak czujności. Jeżeli „złapaliśmy gumę” i wymieniamy koło należy zamknąć okna i drzwi auta. Pamiętajmy też o tym, żeby w czasie wymiany nie zostawiać na dachu lub masce samochodu saszetek, portfeli z dokumentami, gotówką czy też innych cennych przedmiotów.

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.