Ciągnikiem rolniczym poruszał się całą szerokością jezdni

senior man driving tractor at farm
senior man driving tractor at farm
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Policjant śremskiej patrolówki, strażak z Poznania oraz pracownik salonu samochodowego, jadąc wspólnie peugeotem, na trasie Mchy – Kołacin zauważyli ciągnik rolniczy, który poruszał się całą szerokością jezdni, uniemożliwiał wyprzedzanie i stwarzał zagrożenie na drodze. Trzech kolegów wspólnie interweniowało i uniemożliwiło ucieczkę traktorzyście, który był upojony alkoholem, agresywny, próbował się oddalić i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Kompletnie nieodpowiedzialny kierujący za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W minioną sobotę, 15 maja około godz. 02.30, policjant śremskiej patrolówki, będąc w czasie wolnym od służby, wraz ze swoimi kolegami, zawodowym strażakiem służącym w Poznaniu oraz pracownikiem salonu samochodowego, jechał peugeotem na trasie Mchy – Kołacin.

W pewnym momencie mężczyźni zauważyli jadący przed nimi ciągnik rolniczy, który poruszał się całą szerokością jezdni, uniemożliwiał wyprzedzanie i stwarzał zagrożenie na drodze. W tej sytuacji trzech kolegów wspólnie postanowiło sprawdzić, co dzieje się z traktorzystą.

Strażakowi, który kierował peugeotem, udało się wyprzedzić ciągnik i go skutecznie zablokować. Mężczyźni od kierującego ciągnikiem wyczuli silną woń alkoholu, poza tym traktorzysta był agresywny i próbował uciekać. Trzech kolegów wspólnie interweniowało i uniemożliwiło ucieczkę nietrzeźwemu kierowcy.

Kiedy na miejsce przyjechali policjanci patrolówki, to zatrzymali upojonego alkoholem traktorzystę, który miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Poza tym, po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że 22-latek z gminy Książ Wielkopolski, mimo młodego wieku, ma już orzeczony przez sąd w Jarocinie dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, bowiem już wcześniej kierował w stanie nietrzeźwości. Teraz, za swoje kolejne kompletnie nieodpowiedzialne zachowanie, odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają o tym, że kiedy kierujący jest pod wpływem alkoholu, to upośledzone są jego zmysły i może dojść do nieszczęścia. Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o to, aby nie wsiadać za kierownicę na podwójnym gazie. Taki kierowca stanowi ogromne zagrożenie w ruchu drogowym!

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.