senior man driving tractor at farm
|

Ciągnikiem rolniczym poruszał się całą szerokością jezdni

Policjant śremskiej patrolówki, strażak z Poznania oraz pracownik salonu samochodowego, jadąc wspólnie peugeotem, na trasie Mchy – Kołacin zauważyli ciągnik rolniczy, który poruszał się całą szerokością jezdni, uniemożliwiał wyprzedzanie i stwarzał zagrożenie na drodze. Trzech kolegów wspólnie interweniowało i uniemożliwiło ucieczkę traktorzyście, który był upojony alkoholem, agresywny, próbował się oddalić i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Kompletnie nieodpowiedzialny kierujący za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W minioną sobotę, 15 maja około godz. 02.30, policjant śremskiej patrolówki, będąc w czasie wolnym od służby, wraz ze swoimi kolegami, zawodowym strażakiem służącym w Poznaniu oraz pracownikiem salonu samochodowego, jechał peugeotem na trasie Mchy – Kołacin.

W pewnym momencie mężczyźni zauważyli jadący przed nimi ciągnik rolniczy, który poruszał się całą szerokością jezdni, uniemożliwiał wyprzedzanie i stwarzał zagrożenie na drodze. W tej sytuacji trzech kolegów wspólnie postanowiło sprawdzić, co dzieje się z traktorzystą.

Strażakowi, który kierował peugeotem, udało się wyprzedzić ciągnik i go skutecznie zablokować. Mężczyźni od kierującego ciągnikiem wyczuli silną woń alkoholu, poza tym traktorzysta był agresywny i próbował uciekać. Trzech kolegów wspólnie interweniowało i uniemożliwiło ucieczkę nietrzeźwemu kierowcy.

Kiedy na miejsce przyjechali policjanci patrolówki, to zatrzymali upojonego alkoholem traktorzystę, który miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Poza tym, po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że 22-latek z gminy Książ Wielkopolski, mimo młodego wieku, ma już orzeczony przez sąd w Jarocinie dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, bowiem już wcześniej kierował w stanie nietrzeźwości. Teraz, za swoje kolejne kompletnie nieodpowiedzialne zachowanie, odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają o tym, że kiedy kierujący jest pod wpływem alkoholu, to upośledzone są jego zmysły i może dojść do nieszczęścia. Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o to, aby nie wsiadać za kierownicę na podwójnym gazie. Taki kierowca stanowi ogromne zagrożenie w ruchu drogowym!

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.