Gmina Śrem przyjazna pszczołom – Pomóż pszczołom i zasiej kwiaty!

Gmina Śrem przyjazna pszczołom - Pomóż pszczołom i zasiej kwiaty!
Gmina Śrem przyjazna pszczołom - Pomóż pszczołom i zasiej kwiaty!
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Gmina Śrem przyjazna pszczołom – od kilku lat gmina Śrem propagowała to hasło zachęcając do tworzenia miejsc, w których mogą żyć pszczoły, do sadzenia roślin kwitnących o różnych porach roku, tak, aby owady przez cały czas mogły znaleźć pożytek w postaci pyłku lub nektaru. Warto uprawiać miododajne rośliny na balkonach, skwerach i w ogródkach, bywspólnie dbać o lepszy byt owadów zapylających.

W tym roku firma Saatbau, z inicjatywy p. Daniela Niewińskiego, przekazała gminie Śrem nasiona kwiatów polnych, które będą rozpowszechnione wśród mieszkańców. Zestawy nasion zostaną przekazane również do przedszkoli, by już najmłodsi uczyli się dzieci odpowiedzialności za środowisko.

Na fanpage’u gminy Śrem na facebooku trwa zabawa, w której mieszkańcy pokazują własne miejsca przyjazne pszczołom: domki dla owadów lub ogrody i balkony ze wskazaniem miejsca, w których będą siać kwiaty. Dla uczestników zabawy przewidziano zestawy nasion, które będzie można odebrać w Urzędzie Miejskim w Śremie po jej rozstrzygnięciu. Liczba nasion jest ograniczona.
Zachęcamy do udziału!

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.