Samorządy stowarzyszone w Metropolii Poznań przekażą szpitalom ponad 13 mln zł na zakup sprzętu i środków do walki z COVID-19

Samorządy Metropolii Poznań przekażą szpitalom ponad 13 mln zł na walkę z COVID-19

Samorządy stowarzyszone w Metropolii Poznań przekażą szpitalom ponad 13 mln zł na zakup sprzętu i środków do walki z COVID-19. Podpisanie porozumienia o partnerstwie do tego projektu nastąpiło 11 marca 2021. Sprzęt medyczny trafi do siedmiu szpitali na terenie Metropolii.

23 samorządy Metropolii Poznań 10 listopada 2020 przyjęły uchwałę o woli przekazania pieniędzy szpitalom. Na przełomie roku nastąpiło ustalenie potrzeb placówek medycznych oraz określenie formalnych rozwiązań, które umożliwiają skierowanie środków na ten właśnie cel. Pieniądze pochodzą ze środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na realizację programów zdrowotnych. Samorządy zgodnie uznały, że w obszarze zdrowia największe potrzeby wynikają obecnie z pandemii koronawirusa i podjęły decyzję o zakupie odpowiedniego sprzętu.
Blisko 10 mln zł szpitale uzyskają na sprzęt medyczny, w tym aparaty RTG, USG i EKG, łóżka szpitalne i materace, wózki do przewożenia chorych, dźwig szpitalny obszaru COVID, kardiomonitory czy defibrylator. Pieniądze trafią do placówek samorządowych:

  1. Szpitala w Puszczykowie im. Prof. S. T. Dąbrowskiego S.A. – 3 mln zł
  2. SPZOZ Szamotuły – 1,8 mln zł
  3. Szpitala Powiatowego im. Tadeusza Malińskiego sp. z o.o. w Śremie – 1,8 mln zł 
  4. SPZOZ w Obornikach – 1,8 mln zł
  5. Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów, szpital w Ludwikowie – 1,3 mln zł 

Za ponad 3 mln zł zakupione zostaną środki ochrony osobistej i do dezynfekcji, które trafią przede wszystkim do Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu i Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu.
Stronami podpisanego 11 marca porozumienia są przedstawiciele szpitali i Metropolii Poznań. W prace nad porozumieniem oprócz samorządów tworzących Metropolię zaangażowane były powiaty obornicki, szamotulski i śremski.

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.