Kreatyna monohydrat czy jabłczan? – wszystko, co trzeba wiedzieć

Kreatyna jest bezsprzecznie najpopularniejszym i zarazem najczęściej stosowanym suplementem diety podczas treningów wytrzymałościowych czy siłowych. Jej szerokie zastosowanie, a także działanie doceniają wszyscy sportowcy – zarówno profesjonalni, jak i hobbystyczni. Co jednak istotne, występuje ona w różnych formach, jak np. kreatyna monohydrat czy jabłczan. Którą więc wybrać? Czym się charakteryzują? Dowiedz się już teraz!

  1. Czym jest kreatyna monohydrat?
  2. Kreatyna jabłczan i jej zastosowanie.
  3. Kreatyna w proszku najlepszym wsparciem organizmu.
  4. Profesjonalny sklep dla każdego sportowca.

Każdy sportowiec starający się wzmocnić swoją siłę oraz wytrzymałość doceni suplement diety, jakim jest kreatyna. Zapewnia ona energię pracującym mięśniom, co zwłaszcza przy ćwiczeniach siłowych odgrywa szczególną rolę. Należy jednak pamiętać, że kreatyna w proszku występuje w różnych formach, spośród których najpopularniejszymi są: kreatyna monohydrat oraz kreatyna jabłczan.

Czym jest kreatyna monohydrat?

Kreatyna monohydrat jest najczęściej wybieranym rodzajem kreatyny, czemu trudno się dziwić. Razem z wodą jest połączona w jedną cząsteczkę, dzięki czemu w naszym organizmie występuje skuteczniejsza retencja wody. W praktyce przekłada się to na wyższy przyrost masy ciała, w tym mięśni, jak i samej siły.

Kreatyna jabłczan i jej zastosowanie

Z kolei w kreatynie jabłczan występuje kwas jabłkowy, dzięki czemu suplement ten odznacza się znacznie skuteczniejszą wchłanialnością. W praktyce więc stosuje się go w mniejszych dawkach – minimalizuje retencję wody. Ten rodzaj kreatyny przeznaczony jest dla osób, którym nie zależy na zwiększeniu masy ciała, przy jednoczesnym zwiększeniu wspomnianych siły i wytrzymałości mięśni.

Kreatyna w proszku najlepszym wsparciem organizmu

Kreatyna w naturalnych warunkach wytwarzana jest przez wątrobę. Po co więc stosować dodatkową suplementację? Otóż proces jej powstawania w naszym organizmie jest działaniem długotrwałym, znacznie opóźniającym pożądane efekty. Kreatyna w proszku nie tylko przyspiesza całość, ale również dba o ograniczenie kwasowości w zmęczonych mięśniach.

Profesjonalny sklep dla każdego sportowca

Należy jednak pamiętać, żeby zawsze kierować się w stronę w pełni profesjonalnych sklepów z suplementami diety dla sportowców. Jeśli więc naszym celem jest kreatyna, sklep odpowiedni dla nas to: https://alenergy.eu/pol_m_SKLEP_KREATYNA-238.html, który zagwarantuje nam najwyższej jakości produkty.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.