​Nowy wóz gaśniczy dla strażaków z Pyszącej
|

​Nowy wóz gaśniczy dla strażaków z Pyszącej

W czwartek 25 marca 2021 r. Rada Miejska w Śremie podjęła uchwałę dotyczącą wsparcia zakupu nowego ciężkiego samochodu gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Pyszącej, jednostki należącej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Dofinansowanie w wysokości 500.000 zł pozwoli wyposażyć OPS Pysząca w nowy ciężki pojazd ratowniczo-gaśniczy. Nowy samochód znacząco zwiększy efektywność strażaków, którzy będą w stanie szybciej dojechać na miejsce pożaru, awarii czy wypadku i podjąć skuteczniejsze działania ratownicze już w pierwszej fazie rozwoju zdarzenia. W efekcie znacząco zwiększy się mobilność i efektywność jednostki OSP Pyszaca, a co za tym idzie podniesie się poziom bezpieczeństwa mieszkańców i przedsiębiorców gminy Śrem.

Wcześniej, 22  marca br. zarząd OSP Pysząca spotkał się Burmistrzem Śremu Adamem Lewandowskim. Podczas spotkania strażacy podziękowali za wsparcie pomysłu zakupu nowego wozu bojowego. Burmistrz Śremu zapowiedział także przekazanie dodatkowych środków w wysokości 50.000 zł na zapewnienia bezpieczeństwa pożarowego i powodziowego na terenie Miasta i Gminy Śrem.

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.